Doradca handlowy 24h: 603 339 988 Praca: 600 046 965

Aktualności

System monitoringu wizyjnego — czym jest i jak działa?

2023-03-24

Monitoring to jedna z form ochrony osób i mienia, której używa się powszechnie na terenie wielu różnych obiektów. Korzystają z niego przedsiębiorcy, administracja publiczna i użytkownicy prywatni. Jednak czym właściwie jest system monitoringu wizyjnego? Czy to tylko kamery i monitory? Czy służy on tylko po to, aby zidentyfikować intruza? W tym artykule odpowiadamy na wszystkie istotne pytania, dotyczące systemu monitoringu.

czytaj więcej

Elektroniczny wizjer do drzwi — jak działa i jakie rodzaje możemy wyróżnić?

2023-03-17

Czasy analogowych rozwiązań odchodzą w zapomnienie, poprawiając jakość codziennych czynności, czasem tak bardzo prozaicznych, jak podgląd tego, co dzieje się po drugiej stronie drzwi wejściowych do mieszkania czy domu. Coraz częściej tradycyjny wizjer optyczny zastępowany jest przez elektroniczny wizjer do drzwi. Jak działa to urządzenie i jakie są jego zalety? Odpowiadamy.

czytaj więcej

System antynapadowy — zalety i zastosowanie

2023-03-10

System antynapadowy czy może raczej alarm napadowy? Jak działa ta forma ochrony osób i mienia? Czy się charakteryzuje i jakie są jej zalety? Kto powinien skorzystać z tego typu zabezpieczenia? W tym artykule udzielamy odpowiedzi na te wszystkie pytania.

czytaj więcej

Przypadki użycia broni przez pracownika ochrony — kiedy jest dozwolone?

2023-03-03

Czy wiesz, że istnieją określone przypadki, w których pracownik ochrony może użyć broni palnej? To nie wszystko! Nie każdy pracownik ochrony fizycznej jest uprawniony do posługiwania się nią. W tym artykule wyjaśniamy, kiedy możliwe jest zastosowanie tego środka przymusu bezpośredniego.

czytaj więcej

System kamer CCTV — czym jest i z czego się składa?

2023-02-24

Czym jest system kamer CCTV? Closed Circuit Television, czyli telewizja w obiegu zamkniętym. Co to takiego? To jedna z nazw, która określa monitoring wizyjny, zwany też telewizją przemysłową lub dozorową. Jej działanie opiera się na rejestracji obrazu z kamer przemysłowych, które instaluje się w celu prowadzenia obserwacji chronionego obiektu. Tylko jak to w zasadzie działa? Na czym to polega? Wyjaśniamy.

czytaj więcej

Monitoring domu jednorodzinnego — czy jest niezbędny?

2023-02-17

Czy monitoring domu jednorodzinnego jest niezbędny? Nie. Jednak czy jest przydatny? Bardzo! W tym artykule wyjaśniamy, dlaczego warto zainwestować w kamery do monitoringu do obserwacji posesji wokół domu. Przyjrzymy się temu, jakie są jego zalety, czy są jakieś wady, na co pozwalają przepisy i jak przebiega jego instalacja. Przeczytaj i przekonaj się, że warto do zamontować.

czytaj więcej

Monitoring w firmie - jakie prawa i obowiązki ma pracodawca?

2023-02-10

Monitoring wizyjny w firmie, czyli w miejscu pracy od lat budzi sporo kontrowersji. To, co wydaje się rutynowym działaniem, mającym na celu ochronę firmowych interesów, może godzić w poszanowanie wartości i godności ludzkiej osób rejestrowanych przez kamery. Jakie prawa i obowiązki ma pracodawca w tym zakresie? Czy faktycznie monitoring narusza ludzkie prawo do wolności? W jakim zakresie monitoring jest dozwolony przez polskie prawo? Odpowiadamy.

czytaj więcej

Bezpośrednia ochrona fizyczna - czym jest i na czym polega?

2023-02-03

Gdy zabezpieczenia techniczne i systemy alarmowe to za mało, warto wesprzeć się bezpośrednią ochroną fizyczną. Gdy chcesz zadbać o bezpieczeństwo mienia i osób znajdujących się na terenie konkretnego obiektu, chronić je przed włamaniem, napadem, kradzieżą, czy aktami wandalizmu, obecność pracownika ochrony to dobre rozwiązanie. Czym jest i na czym polega bezpośrednia ochrona fizyczna?

czytaj więcej

Z czego składa się monitoring wizyjny

2023-01-20

Monitoring wizyjny to bardzo popularne rozwiązanie w zakresie ochrony osób i mienia stosowane w instytucjach finansowych, takich jak placówki bankowe, w zakładach przemysłowych i halach magazynowych. Chętnie korzysta z niego coraz więcej przedsiębiorstw także z innych sektorów. Co sprawia, że się na to decydują? Czym jest, jak działa i z czego składa się monitoring? Odpowiadamy.

czytaj więcej

Monitoring bezprzewodowy — wady i zalety

2023-01-13

Systemy bezprzewodowe cieszą się popularnością, ponieważ ich montaż jest niezwykle prosty, nie wymaga remontów i zwykle jest mniej uciążliwy, a na pewno dużo szybszy niż montaż systemów przewodowych. Nie inaczej jest z kamerami do monitoringu. Wiele osób decyduje się na instalację kamer, które przesyłają obraz za pomocą Wi-Fi właśnie dlatego, że nie muszą rozciągać kabli po całym domu, ale czy na pewno? Czy faktycznie monitoring bez przewodów to same zalety? W tym artykule obalamy mity, wskazujemy wady i zalety takiego rozwiązania. Przeczytaj.

czytaj więcej

Centrala alarmowa - konstrukcja i zastosowanie podstawowego elementu systemu alarmowego

2023-01-06

Centrala alarmowa to serce każdego systemu alarmowego, które używając tego porównania, odpowiada za działanie wielu innych, połączonych narządów. Jej konstrukcja ma istotny wpływ na możliwości działania, a tym samym funkcje. Jakie mogą być to funkcje? Jak działa takie urządzenie? Jak jest zbudowane? Odpowiadamy.

czytaj więcej

Jakie są rodzaje monitoringu wizyjnego?

2022-12-30

Systemu monitoringu wizyjnego zyskują coraz większą popularność nie tylko na użytek przemysłowy, ale także prywatny. Rosnąca skala zdarzeń związanych z włamaniami i kradzieżami sprawia, że osoby prywatne chcą mieć większą kontrolę nad tym, co dzieje się w obrębie ich domu. Systemy monitoringu wizyjnego wydatnie podnoszą komfort życia i bezpieczeństwo domowników. Na rynku dostępnych jest wiele różnych rozwiązań, które charakteryzują się innymi właściwościami. Jakie są dostępne rodzaje systemów wizyjnych? Z jakich elementów składa się monitoring wizyjny?

czytaj więcej

Kradzież z włamaniem - jak zabezpieczyć budynek?

2022-12-23

Włamania i kradzieże są jednymi z najczęściej popełnianych w Polsce przestępstw. Niestety tylko w przypadku co trzeciego tego rodzaju zdarzenia udaje się znaleźć sprawcę. Wniosek jest prosty: zdecydowanie lepiej postawić na skuteczne zabezpieczenie nieruchomości niż zmagać się z konsekwencjami włamania lub kradzieży. Pytanie, jak to zrobić? Odpowiadamy na nie w poniższym artykule.

czytaj więcej

Kiedy monitoring pożarowy jest obowiązkowy?

2022-12-16

Monitoring pożarowy to system zabezpieczeń przeciwpożarowych, który ma na celu usprawnić działania ratownicze realizowane przez straż pożarną, a w szczególności ograniczać potencjalne straty w obiekcie, jakie może spowodować ogień. W części obiektów montaż takie systemu jest obowiązkowy. Jeśli chcesz wiedzieć, w jakich i dlaczego, koniecznie przeczytaj ten artykuł.

czytaj więcej

Ochrona fizyczna obiektów - na czym polega?

2022-12-09

Włamanie, kradzież, dewastacja mienia to potencjalne, niebezpieczne sytuacje, jakie mogą zdarzyć się w każdym obiekcie firmowym, budynku biurowym, czy mieszkalnym. Pomimo różnych zabezpieczeń, ciężko jest ustrzec się przed zmyślnymi działaniami przestępców. Dlatego warto skorzystać z fizycznej ochrony, która skutecznie podnosi poziom bezpieczeństwa. W jaki sposób? Na czym polega ochrona fizyczna obiektów? Odpowiadamy.

czytaj więcej

Kamera termowizyjna — sposób działania i zastosowanie

2022-12-02

Termowizja polega na pomiarze rozkładu temperatur w obszarze widzenia i chociaż technologia ta została opracowana dla wojska, dzisiaj wykorzystuje się ją w różnych obszarach. Między innymi w urządzeniach do zabezpieczenia budynków, takich jak kamery termowizyjne. Ich działanie nie opiera się jednak na żadnej fantastyce, a na świetle podczerwonym, które jest częścią widma elektromagnetycznego. Do czego zatem można wykorzystać tego typu kamery? Jak działają? Odpowiadamy.

czytaj więcej

Czujniki alarmowe - rodzaje i zastosowanie

2022-11-25

Podstawą każdego systemu alarmowego jest centrala alarmowa, która odbiera sygnały z detektorów, zwanych też czujkami i czujnikami i w zależności od konfiguracji przekazuje sygnał do odpowiednich urządzeń, w tym sygnalizatorów i nadajników, a te odbierane są przez skonfigurowanych odbiorców, w tym stację monitorowania alarmów. Jednak, czym w ogóle są czujniki alarmowe? Jakie są ich rodzaje i zastosowanie? Odpowiadamy.

czytaj więcej

Ustawa o ochronie osób i mienia - prawa i ograniczenia pracownika ochrony

2022-11-18

Czy wiesz, że zakres praw i ograniczeń pracownika ochrony osób i mienia jest ściśle regulowany poprzez ustawę o ochronie osób i mienia? Interesuje Cię to, jakie zapisy znajdują się w jej projekcie? Co należy do zadań pracownika ochrony, jakie działania może podejmować, a które z nich nie są dozwolone? W takim razie przeczytaj nasz artykuł. Powiemy w nim jakie są prawa i ograniczenia pracownika ochrony.

czytaj więcej

Czujnik czadu - czym jest i jak działa?

2022-11-11

Korzystasz w domu z pieca na paliwa stałe? A może na gaz? Czy wiesz, że z każdego z nich może ulatniać się tlenek węgla? Jest on bardzo groźny, a do tego niewyczuwalny i niezauważalny przez człowieka, dlatego warto mieć w domu czujnik czadu. Nie wiesz, jak działa, gdzie i jak go zamontować? Podpowiadamy.

czytaj więcej

Dobra kamera do monitoringu w nocy — na co zwrócić uwagę?

2022-11-04

Nie wszystkie kamery nadają się do monitoringu w nocy. Zwykłe kamery nie emitują światła, dlatego praktycznie nie odczytują obrazu w ciemnościach, jeśli już uda im się coś zarejestrować dzięki światłu księżyca lub oddalonych latarni ulicznych, to zwykle obiekt jest nieczytelny i nie można go zidentyfikować. Zatem dobra kamera do monitoringu w nocy, czyli jaka?

czytaj więcej

Pracownik gospodarczy - zakres obowiązków

2022-10-28

Wielu ludzi bez wątpienia zastanawia się, kim jest pracownik gospodarczy i jaki zakres prac wykonuje. Najprościej mówiąc, jest to osoba, która na tym stanowisku zajmuje się utrzymaniem porządku i czystości w określonych przestrzeniach oraz obszarach. Jest to jednak bardzo ogólne określenie, ponieważ zakres czynności, jakie wykonuje pracownik gospodarczy jest bardzo szeroki. Czym jeszcze zajmuje się osoba zatrudniona na tym stanowisku? Do jakich prac może ją oddelegować pracodawca? Jakie są zarobki pracownika gospodarczego?

czytaj więcej

Czym jest mobilny monitoring?

2022-10-21

Agencje ochrony osób i mienia coraz częściej zaczynają inwestować w nowoczesne technologie ochrony fizycznej. Dzięki temu mogą nimi zastąpić człowieka w miejscach trudno dostępnych lub o podwyższonym ryzyku. Jednym ze światowych trendów jest monitoring oraz ochrona dużych obszarów przy pomocy mobilnego monitoringu. Takie rozwiązanie cieszy się stale rosnącą popularnością. Wykorzystanie innowacyjnych i bardzo zaawansowanych technologii pozwala zdalnie monitorować i kontrolować obiekty w otwartej przestrzeni bez konieczności udziału przy tym żadnego pracownika. Zastosowanie mobilnych systemów monitoringu wizyjnego daje nie tylko realne korzyści finansowe, ale także pozwala zachować wysoki poziom bezpieczeństwa.

czytaj więcej

Jak działa alarm przeciwpożarowy?

2022-10-14

Zagwarantowanie bezpieczeństwa pożarowego jest bardzo istotną kwestią oraz częścią obowiązków, jakie spadają na barki właściciela budynku, czy też firmy. Ogień rozprzestrzenia się w błyskawicznym tempie, a wywołać go może tylko jedna mała iskra. Przedsiębiorstwa, które zdecydowały się zainwestować w system przeciwpożarowy, zyskują na tym same korzyści. Warunkiem jest jednak działanie systemu, zgodnie z oczekiwaniami i potrzebami. Przede wszystkim zmniejsza on uszkodzenia budynku, sprzętu, zapasów oraz dokumentów. Najważniejsze jest jednak zagwarantowanie bezpieczeństwa osobom, które przebywają w budynku. Systemy przeciwpożarowe, czujniki dymu i ognia oraz instalacje tryskaczowe, to jedne z najpopularniejszych rozwiązań do ochrony pożarowej.

czytaj więcej

Jak wybrać alarm domowy?

2022-10-07

Alarm domowy jest niezbędnym narzędziem, którego zadaniem jest zagwarantowanie bezpieczeństwa domownikom. Systemy alarmowe znajdują swoje zastosowanie w każdym domu jednorodzinnym. Wybór najlepszego rozwiązania nie jest jednak taki prosty. Powód? Na rynku dostępne są różne zestawy alarmowe, które cechują się innymi właściwościami. Jak więc wybrać najlepszy system alarmowy? Jaki będzie efektywny i jakie są dostępne rodzaje?

czytaj więcej

Jak i czym dbać o tereny zielone wokół firmy?

2022-09-30

Odpowiednia pielęgnacja terenów zielonych wokół firmy nie jest prostym zadaniem. Szczególnie jeśli ma się do czynienia nie tylko z trawnikiem czy krzewami, ale także całą kompozycją, która została starannie zaprojektowana przez architektów. Dbałość o takie tereny wymaga wiedzy i odpowiedniego sprzętu, dzięki czemu otoczenie wokół przedsiębiorstwa będzie pod kompleksową opieką. Niezależnie od tego, czy dana firma oferuje usługi związane z handlem, produkcją, czy dostarczaniem różnego rodzaju rozwiązań, to jej siedziba jest wizytówką marki. Każdy potencjalny kontrahent lub partner biznesowy, udając się na zaplanowane spotkanie, musi pokonać drogę od parkingu do sali konferencyjnej. Dlatego tak istotne jest to, aby prawidłowo zadbać o otoczenie firmy.

czytaj więcej

Ekologiczne usługi sprzątania - jak to wygląda w praktyce?

2022-09-26

Dzisiejszych czasach coraz częściej można słyszeć o negatywnym wpływie człowieka i jego działaniach na środowisko. Globalne ocieplenie, zmiany klimatu i wiele innych sytuacji sprawia, że także i firmy sprzątające stają się bardziej ekologiczne. Ale czy jest to możliwe? Okazuje się, że tak, mimo że zużywa się do sprzątania wody, energii elektrycznej i produktów, którym często daleko jest do miana tych, które wytwarzane są w zgodzie z naturalnym środowiskiem. Poza tym wielu producentów tych produktów używa opakowań wytwarzanych z plastiku. Do tego doliczyć trzeba jeszcze gąbki, mopy, ściereczki i miotły. Czy istnieje więc ekologiczny sposób utrzymania czystości?

czytaj więcej

Kto może mieć dostęp do nagrań z monitoringu?

2022-09-16

Monitoring wizyjny jest niezwykle przydatnym oraz skutecznym rozwiązaniem, mającym na celu zabezpieczenie mienia, a także podnoszenie poziomu bezpieczeństwa ludzi na monitorowanym obszarze. Pozwala on na stałą obserwację terenu lub obiektu oraz szybką reakcję ze strony osoby nadzorującej jego pracę w sytuacji zagrożenia. Dzięki temu można między innymi uratować inne osoby lub mienie przed kradzieżą, a także zminimalizować ewentualne szkody poprzez szybkie powiadomienie odpowiednich służb. Nagrania z kamer bardzo często stają się dowodami w różnych sprawach oraz umożliwiają odnalezienie sprawcy niebezpiecznego zdarzenia. Warto przy tym pamiętać, że nagranie może stanowić dane osobowe, w przypadku gdy nagrana osoba jest możliwa do rozpoznania i zidentyfikowania. Dlatego też nagrania z monitoringu powinny być odpowiednio chronione i przechowywane oraz przekazywane tylko i wyłącznie upoważnionym osobom w określonych sytuacjach. Dzięki temu zminimalizowane zostanie ryzyko udostępnienia danych osobom nieupoważnionym do ich posiadania.

czytaj więcej

Monitoring w bloku a RODO - czy można montować kamery w blokach mieszkaniowych?

2022-09-09

Monitoring to obecnie bardzo popularne rozwiązanie stosowane w celu zapewnienia wyższego poziomu bezpieczeństwa na określonym terenie. System monitoringu wykorzystywany jest między innymi w budynkach użyteczności publicznej, przedsiębiorstwach oraz placówkach edukacyjnych. Kamery można również zauważyć na wielu blokach mieszkalnych i osiedlach. Dzięki temu mieszkańcy mogą poczuć się bezpieczniej, a ich mienie jest dodatkowo chronione. Warto jednak mieć świadomość, że instalacja monitoringu powinna być poprzedzona zgodą odpowiednich osób oraz organów, a także musi spełniać określone wymogi, jakie narzuca prawo. Tylko po spełnieniu wszystkich wymagań montaż monitoringu oraz jego działanie będą w pełni legalne. Ponadto nie będą naruszać podstawowych praw żadnego mieszkańca osiedla i osób postronnych.

czytaj więcej

Jakie są systemy zabezpieczeń stosowane w budynkach publicznych?

2022-09-02

Zagwarantowanie odpowiednich warunków bezpieczeństwa jest podstawowym kryterium, którego spełnienie umożliwia udostępnienie budynku do użytkowania. Nad ochroną obiektów użyteczności publicznej, a także przebywających w nich osób, czuwa wiele różnych i przede wszystkim nowoczesnych systemów alarmowych oraz wczesnego reagowania. Wśród nich można wymienić systemy sygnalizacji przeciwpożarowej i oddymiania, włamania i napadu, a także wykrywacze niebezpiecznych gazów.

czytaj więcej

Jak utrzymać teren zielony wokół firmy?

2022-08-26

Praktycznie każda firma, bez względu na to, czy jest ona większa, czy też mniejsza, dysponuje terenami zielonymi wokół swoich budynków. Tereny zielone w obrębie siedzib wymagają, zresztą podobnie jak wnętrza, utrzymania w czystości oraz porządku. Szczególnie w przypadku trawników, okalających nieruchomości firmowe, pielęgnacja jest bardzo istotną kwestią. Tereny zielone wpływają nie tylko na estetykę otoczenia, ale także na wizerunek przedsiębiorstwa. Ponadto jest obowiązek właściciela, aby kompleksowo zadbać i utrzymać czystość w obrębie firmy. Wymaga to jednak regularnych i cyklicznych zabiegów, aby efekty były widoczne przez cały czas. Jak więc utrzymać tereny zewnętrzne w czystości?

czytaj więcej

Na czym polega ochrona osobista? Czym jest ochrona osobista VIP?

2022-08-19

Najwięcej mówi się o ochronie osób i mienia w aspekcie zabezpieczania domów jednorodzinnych, firm i terenów wokół nich. Warto jednak zająć się zagadnieniem ochrony osobistej, czyli usługi polegającej na zapewnieniu bezpieczeństwa osobom VIP. Jest to rozwiązanie, z którego czasami należy skorzystać. Nie jest ono kierowane tylko do gwiazd i polityków, ale także prywatnych klientów, którzy na przykład boją się o własne życie lub zdrowie, ponieważ są nękani przez stalkerów. Na czym więc polega dokładnie ochrona osobista?

czytaj więcej

Jakie są metody ochrony osób i mienia?

2022-08-12

Ochrona osób i mienia jest to usługa, którą oferują profesjonalne agencje ochrony. Korzystają z niej nie tylko klienci biznesowi, jak mniejsze lub większe firmy, ale także coraz częściej osoby prywatne. Nic w tym dziwnego, gdyż z roku na rok rośnie liczba włamań do mieszkań czy przydomowych warsztatów. Chcąc zadbać o swój majątek zarówno przedsiębiorcy, jak i klienci indywidualni wybierają różne metody zabezpieczenia się przed niepożądanymi gośćmi. Jakie więc są formy ochrony osób i mienia? Co można znaleźć w ofertach agencji ochrony osób i mienia?

czytaj więcej

Co to jest SUFO i jak działa?

2022-08-05

Ochrona osób i mienia jest pojęciem większości ludziom dobrze znanym. Istnieją jednak jeszcze specjalne formacje, których zadaniem jest wewnętrzna ochrona. Dlatego też powstało SUFO, czyli Specjalistyczna Uzbrojona Formacja Ochronna, która w swoich szeregach ma tylko kwalifikowanych pracowników ochrony. Usługa ta dedykowana jest osobom o znacznie wyższych wymaganiach i potrzebach. Czym dokładnie jest SUFO? Jakie pełni funkcje? Jakie przepisy prawa regulują obowiązki SUFO? Kto może tworzyć specjalne jednostki i jakie warunki musi spełnić?

czytaj więcej

Agencja ochrony - jak ją wybrać?

2022-07-29

Alarm z monitoringiem to najskuteczniejsze sposoby ochrony przed złodziejami i włamywaczami, ale jednocześnie najdroższy, gdy wybierze się zaawansowane technologicznie urządzenia. Alternatywą dla takiego rozwiązania jest agencja ochrony. Tych z kolei na rynku jest bardzo dużo, co sprawia, że wybór najefektywniejszej i dopasowanej do indywidualnych potrzeb klienta staje się trudniejszy. Istotne jest nie tylko to, jaki rodzaj systemu ochrony zostanie zastosowany, ale także jak szybko na miejsce ewentualnego zdarzenie przybędzie grupa interwencyjna i w jaki sposób zareaguje agencja ochrony na odebrany sygnał. Jak więc wybrać profesjonalną firmę, która będzie nam świadczyć usługi ochrony osób i mienia?

czytaj więcej

Z czego składa się sprzątanie osiedli mieszkaniowych?

2022-07-22

Sprzątanie osiedli mieszkaniowych i klatek schodowych to dzisiaj zadania, które zlecane są wyspecjalizowanym firmom sprzątającym. Jak można zaobserwować, na rynku panuje bardzo duża konkurencja, ponieważ co rusz powstają nowe przedsiębiorstwa oferujące swoje usługi sprzątania. Ma to rzecz jasna związek z dużym ruchem w branży nieruchomości, czego skutkiem jest wysoka jakość prowadzonych prac. Warto więc zadać sobie pytanie - z czego składa się sprzątanie osiedli mieszkaniowych? Zazwyczaj dzieli się ono na dwie części - sprzątanie zewnętrzne i wewnętrzne. Niekiedy dochodzą do tego inne dodatkowe usługi.

czytaj więcej

Jak uniknąć włamania do domu?

2022-07-15

Włamanie do domu jest bardzo stresującą sytuacją, której każdy chciałby uniknąć. Niestety nie zawsze jest to możliwe. Ponadto statystyki pokazują, że włamania z kradzieżą do mieszkań i domów stale znajdują się na bardzo wysokim pułapie. Na dodatek ich wykrywalność znajduje się na drugim biegunie, ponieważ tylko mały odsetek sprawców udaje się złapać. Mimo licznych zabezpieczeń zdarza się więc, że mieszkańcy nie uchronią się przed tym przykrym zdarzeniem. Co zrobić, jeśli dojdzie do włamania do mieszkania lub domu? Czy można uzyskać wtedy odszkodowanie?

czytaj więcej

Jak zabezpieczyć dom na czas urlopu?

2022-07-08

W Polsce co roku dochodzi do kilkudziesięciu tysięcy kradzieży z włamaniem. Oznacza to, że mniej więcej co kilka lub kilkanaście minut ktoś gdzieś w kraju pada ofiarą złodzieja. Najczęściej do kradzieży z włamaniem dochodzi w województwie dolnośląskim, mazowieckim i śląskim. Niestety nawet połowa z tych przestępstw nie zostaje wykryta przez policję. Dlatego też warto odpowiednio zabezpieczyć swój dom lub mieszkanie, a w szczególności na czas wyjazdu na urlop. Jak to zrobić? W jakie systemy zainwestować na czas wyjazdu?

czytaj więcej

Czym jest smart home?

2022-07-01

Urządzenia smart już od kilku lat stale pojawiają się w domach i mieszkaniach. Nie powinno to jednak nikogo dziwić. Elementy inteligentnego domu są z roku na rok coraz tańsze i bardziej zaawansowane technologicznie. Inteligentne sprzęty przynoszą wiele korzyści ich użytkownikom. Nie tylko pozwalają zwiększyć bezpieczeństwo domowników, ale także znacznie podnieść komfort życia. Czym jest smart home? Co się na niego składa i jak działa?

czytaj więcej

Czy sprzątanie biura raz w tygodniu wystarczy?

2022-06-24

Eleganckie i czyste biuro jest wizytówką firmy. Zadbane wnętrza dobrze się prezentują, a ład w miejscu pracy sprawia, że staje się ona efektywniejsza i poprawia wydajność pracowników. W wielu przedsiębiorstwach dbaniem o czystość zajmują się profesjonalne firmy sprzątające. Częstym zagadnieniem, które pojawia się w czasie planowania obowiązków podwykonawcy jest częstotliwość realizacji usług. Jak i kiedy sprzątać biuro? Co powinny obejmować prace?

czytaj więcej

Sprzątanie po remoncie - jak to zrobić dobrze?

2022-06-20

Nawet niewielki zakres prac budowlanych prowadzi do powstawania kurzu, pyłu oraz innych zanieczyszczeń. Warto więc przygotować się do wszelkich czynności sprzątających, aby maksymalnie ułatwić sobie to zadanie. W szczególności usuwanie kurzu i pyłu jest bardzo uciążliwe. W jaki sposób poradzić sobie z brudem po remoncie? Jakich narzędzi i akcesoriów użyć do tego celu? Jak zaoszczędzić czas na sprzątaniu po remoncie?

czytaj więcej

Rodzaje i zastosowanie czujek ruchu

2022-06-12

Czujki ruchu stały się integralną formą życia społecznego, ponieważ są wszechobecne, co sprawiło, że często ludzie nie zdają sobie sprawy z ich sposobu działania. Początkowo urządzenia te do wykrywania intruzów na terenie zabezpieczonego obiektu. Kiedy z czasem produkcja czujników ruchu zaczęła tanieć zaczęto szukać nowych miejsc, w których mogłyby one znaleźć swoje zastosowanie. Dziś taki sprzęt dostępny jest w zwykłym hipermarkecie i można bez problemu samodzielnie ją zainstalować. Czujniki stały się więc niedrogim, ale niezwykle skutecznym urządzeniem, które nie tylko poprawia komfort życia, ale także podnosi jego bezpieczeństwo. Obecnie najczęściej stosuje się je w roli włączników, które służą między innymi do automatycznego zapalania światła albo uruchamiania klimatyzacji, gdy ktoś wejdzie do pomieszczenia. Ponadto mogą sterować otwieraniem drzwi, gdy ktoś znajdzie się w zasięgu ich działania oraz uruchomić alarm w chwili wykrycia niechcianego gościa.

czytaj więcej

Jak działa bezdotykowy przycisk otwierania drzwi?

2022-06-03

Systemy kontroli dostępu wymagają wykorzystania odpowiednich czujników, akcesoriów i weryfikatorów, dzięki którym możliwe jest zapewnienie wysokiego standardu bezpieczeństwa. Stosowane one są między innymi w takich budynkach jak placówki medyczne, czy zakłady przemysłowe. Przyciski bezdotykowe są urządzeniami, które pozwalają nie tylko na wygodne odblokowanie zamka w drzwiach, ale także podnoszą poziom bezpieczeństwa higienicznego w budynkach o różnym przeznaczeniu. Takie rozwiązania umożliwiają ograniczenie rozprzestrzenianie się groźnych wirusów wśród personelu oraz zapewniają płynne działanie systemu kontroli dostępu do wybranych pomieszczeń w obiekcie.

czytaj więcej

Porady od firmy sprzątającej na efektywne sprzątanie mieszkania i domu

2022-05-29

Utrzymanie porządku w domu to dla wielu osób nie lada wyzwanie. Bałagan niekiedy robi się sam, a jego pozbycie wymaga sporo pracy i czasu, a także sił. Można jednak to zadanie sobie znacząco uprościć i zadbać o to, aby dom zawsze był czysty. Wystarczy się do nich zastosować, a utrzymanie czystości nie będzie już tak straszną i ciężką czynnością. Jak to zrobić? Sprawdź nasze porady!

czytaj więcej

Od czego zależą ceny usług sprzątania?

2022-05-20

Dbanie o czystość i jej utrzymanie w biurach, domach, mieszkaniach, czy na halach produkcyjnych to zadanie spędzające sen z powiek właścicielom tych miejsc. Na tym właśnie korzystają profesjonalne firmy sprzątające, które dzięki wykwalifikowanej kadrze pracowników, a także zastosowaniu specjalnych środków czystości oraz maszyn czyszczących, nie mogą narzekać na brak pracy. Zapotrzebowanie na ich usługi stale rośnie, co powoduje liczne dyskusje na temat kosztów, jakie niesie ze sobą wynajęcie wyspecjalizowanej ekipy sprzątającej. Od czego więc zależą ceny usług sprzątania?

czytaj więcej

Czy bezprzewodowy system alarmowy sprawdzi się w domu jednorodzinnym

2022-05-07

Bezprzewodowy system alarmowy wykorzystuje innowacyjne rozwiązania technologiczne mające na celu podnieść bezpieczeństwo w danym obiekcie. Taka instalacja nie tylko odstrasza intruzów, ale także odpowiednio skonfigurowana ostrzega mieszkańców przed różnego rodzaju zagrożeniami. W skład bezprzewodowego systemu alarmowego może wchodzić zabezpieczenie antywłamaniowe oraz czujniki gazu, dymu, czy też zalania. Czy taka instalacja jest jednak dobrym wyborem do domu rodzinnego? Jakie funkcje znajdują się w bezprzewodowym systemie alarmowym?

czytaj więcej

Sprzątanie pobudowlane - jak wybrać firmę sprzątającą?

2022-05-07

Prace remontowe i budowlane wiążą się nierozerwalnie z dużym i trudnym do usunięcia brudem. Pył, gruz, piach, to tylko część zabrudzeń, z którymi trzeba sobie poradzić. Oczyszczanie powierzchni tak zanieczyszczonych zabiera bardzo dużo czasu i jest szczególnie trudne w przypadku, gdy nie posiada się odpowiedniego sprzętu do tego. Dlatego też bardzo dobrym rozwiązaniem jest zatrudnienie profesjonalnej firmy sprzątającej, która oferuje usługi sprzątania pobudowlanego. Jak taką wybrać? Ile kosztują takie usługi? Co powinno się w nich zawierać?

czytaj więcej

Sprzątanie apartamentów przez profesjonalne firmy

2022-04-22

Posiadanie wygodnego i przestronnego apartamentu to dla wielu osób niezwykle duża przyjemność. Niestety praca, zajęcia sportowe, czy obowiązki związane z wychowywanie dzieci zajmują znaczącą ilość czasu w ciągu dnia. Przez to też trudno zadbać o należyty porządek w apartamencie. Nawet zwykłe odkurzanie w dużych wnętrzach to minimum kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt minut żmudnej pracy. Rozwiązaniem na ten problem jest zatrudnienie profesjonalnej firmy sprzątającej, której pracownicy zadbają o idealny porządek.

czytaj więcej

Czy dezynfekcja i ozonowanie to skuteczna ochrona przed bakteriami i wirusami?

2022-04-15

Początek wiosny jest idealnym czasem na robienie porządków. Warto wtedy zadbać nie tylko o czyste okna i dywany, ale także o odkażenie domów i miejsc pracy z wirusów oraz bakterii mających negatywny wpływ na zdrowie. Jak efektywnie dezynfekować pomieszczenia? Najlepszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy fachowców, którzy przeprowadzają dezynfekcję i ozonowanie pomieszczeń przy pomocy specjalistycznych urządzeń oraz środków popartych wiedzą praktyczną. Niestety w ostatnim czasie nie tylko wiosna skłania ludzi do przeprowadzania takich działań, ale także koronawirus, który szaleje na całym świecie.

czytaj więcej

Jak działa kamera fotopułapka na złodzieja?

2022-04-10

Z kamer fotopułapek korzystają w dużej mierze leśnicy, którzy wykorzystują je do obserwacji zwierząt oraz identyfikowania kłusowników lub osób nielegalnie wywożących śmieci do lasu. Mało kto wie, ale fotopułapkę można również z powodzeniem stosować do monitorowania prywatnej posesji. To niewielkie urządzenie, które jest wtopione w tło, to doskonały sprzęt do monitorowania działki, ogrodu lub parkingu. Odpowiednie maskowanie kamery pozwala na jej umieszczenie w taki sposób, aby rzucała się ona w oczy. Wówczas bardzo łatwo zidentyfikować nękającego wandala, czy sąsiada podrzucającego śmieci.

czytaj więcej

Jak działa inteligentny monitoring domu?

2022-04-05

W obecnych czasach monitoring firm stał się niejako koniecznością dla większości firm, jak również w budynkach mieszkalnych. Nic w tym dziwnego, ponieważ daje w końcu duże poczucie bezpieczeństwa oraz kontroli i skutecznie odstrasza potencjalnych złodziei. Choć tradycyjny monitoring stosowany jest już od wielu lat, to nadeszła w końcu nowa era. Rozwój technologii w wielu branżach sprawił, że także w przypadku monitoringu jest to zauważalne. Na rynku coraz częściej dostępne są zestawy inteligentnego monitoringu. Co to jest i jak działa?

czytaj więcej

Jakie są rodzaje kamer do monitoringu domu?

2022-03-27

Obecnie kamery, które są stosowane w systemach monitoringu to niezwykle rozwinięte technologicznie urządzenia. Są one wielozadaniowe, praktyczne i co najważniejsze - również wandaloodporne. Nikogo więc nie powinna zaskakiwać wysoka jakość nagrywanego obrazu, który często jest w formie HD, Full HD, a nawet UltraHD. W dzisiejszych czasach szczególnie docenia się sprzęt o szerokim zakresie pola widzenia, co umożliwia pokrycie znacznej powierzchni. Ponadto wiele kamer umożliwia nagrywanie w wysokiej jakości obrazu także w nocy. Na rynku można znaleźć szeroką gamę rozwiązań, które z powodzeniem mogą być stosowane w domu i firmach. Jakie rodzaje kamer do monitoringu wizyjnego można znaleźć?

czytaj więcej

Jak wybrać sprzęt czyszczący dla firmy sprzątającej?

2022-03-19

Zainteresowanie usługami firm sprzątających z roku na rok rośnie, co powoduje, że na rynku można zaobserwować coraz więcej przedsiębiorstw tego typu. Ich oferty kierowane są zarówno do osób prywatnych, jak i do podmiotów biznesowych. Samo otwarcie profesjonalnej firmy sprzątającej to jednak nie wszystko. Do świadczenia wysokiej jakości usług niezbędnych jest niezawodny sprzęt, który powinien być dopasowany między innymi do oferty usług, jak i grupy docelowej. Oczywiście, można działalność oprzeć na podstawowym wyposażeniu, jednak z biegiem czasu i rozwoju firmy niezbędne będzie zaopatrzenie się w urządzenia wyższej klasy. Bez odpowiednich maszyn czyszczących trudno jest odnieść sukces w tej branży i zdobywać nowych klientów. Jak wyposażenie firmy sprzątającej to podstawa? Jak w ogóle zacząć w tej branży?

czytaj więcej

Zasady bezpieczeństwa podczas mycia okien na wysokości

2022-03-19

Mycie okien nie należy do najłatwiejszych zadań, a na dodatek jest czasochłonne. Dlatego też wiele biur i przedsiębiorstw zleca tego typu prace zewnętrznym firmom sprzątającym. Do jednych z najniebezpieczniejszych realizacji zalicza się mycie okien na wysokości. Niezwykle istotne jest w tym przypadku zapewnienie odpowiednich środków bezpieczeństwa pracownikom oraz ich przeszkolenie, aby jak najbardziej zminimalizować jakiekolwiek ryzyko. Obecnie na rynku prosperuje wiele firm, które specjalizują się w tego typu pracach, co znacząco ułatwia znalezienie usługobiorcy. Ekipy sprzątające najczęściej są wyposażone w odpowiednie zabezpieczenia, typu szelki do pracy na wysokości i kaski. Niemniej muszą one przestrzegać jeszcze szereg innych zaleceń wystosowanych przez BHP. Jakie więc są zasady bezpieczeństwa podczas mycia okien na wysokości?

czytaj więcej

Jak firmy sprzątające przeprowadzją dezynfekcję biur?

2022-02-20

Sprzątanie biur w dobie pandemii w przypadku wielu firm sprzątających wymusiło pewną reorganizację pracy. Dotychczasowe standardy, które były związane z zachowaniem czystości w wielu placówkach musiały zostać zmienione ze względu na koronawirusa. W dzisiejszych czasach podstawą funkcjonowania pomieszczeń biurowych jest zagwarantowanie jak najwyższego poziomu higieny, zgodnie z odgórnie narzuconym reżimem sanitarnym. Obowiązek utrzymania czystości spadnie więc na wiele profesjonalnych firm sprzątających, ponieważ wzrośnie także zapotrzebowanie na tego typu usługi. Jak w dzisiejszych czasach firmy dezynfekują biura?

czytaj więcej

Profesjonalna firma sprzątająca - dlaczego warto podjąć z nią współpracę

2022-02-04

Utrzymanie czystości, w szczególności w dużych budynkach, może niekiedy okazać się trudnym zadaniem. Dlatego też coraz większa popularnością zaczynają się cieszyć usługi porządkowe, które świadczą profesjonalne firmy sprzątające. Podjęcie współpracy z taką ekipa pozwala czerpać wiele korzyści dla usługodawcy, zarówno pod względem ekonomicznym, jak i organizacyjnym. Dlaczego więc warto zatrudnić firmę sprzątającą?

czytaj więcej

Usługi porządkowe - co się w nich zawiera?

2022-01-28

Usługi porządkowe cieszą się stale rosnącą popularnością. Jest to rozwiązanie głównie kierowane do firm i przedsiębiorstw z różnych branż, ale można również zauważyć, że coraz więcej osób prywatnych wybiera ten rodzaj usługi. Zatrudnienie profesjonalnej firmy, która oferuje kompleksowe usługi porządkowe pozwala odciążyć personel i skupić się mu na najważniejszych aspektach pracy. Ponadto zagwarantowane jest stałe utrzymanie czystości, co przekłada się także na lepszy odbiór biura przez kontrahentów. Wiele firm decyduje się na wykorzystanie takiego rozwiązania również z tego względu, że pozwala ono zaoszczędzić mnóstwo czasu i otrzymać gwarancję bardzo dobrze wykonanej usługi. Co więc zawierają w sobie prace porządkowe?

czytaj więcej

Firma sprzątająca - co należy do jej obowiązków?

2022-01-25

Na rynku usług można znaleźć coraz więcej ofert firm sprzątających. Spowodowane to jest przede wszystkim zapotrzebowaniem na tego typu usługi, z których najczęściej korzystają większe przedsiębiorstwa. Ponadto profesjonalne firmy sprzątające zaczynają oferować coraz bardziej kompleksową obsługę swoich klientów, wychodząc tym samym naprzeciw ich zapotrzebowaniom. W ten sposób przejmują one na siebie więcej obowiązków, niż tylko odkurzanie biur, mycie podłóg, czy opróżnianie koszy na śmieci.

czytaj więcej

Kamera do monitoringu - jaką wybrać?

2021-12-31

Kamera to jeden z najskuteczniejszych sposobów do ochrony domu i mienia oraz osób przebywających w budynku. Te niewielkie urządzenie jest w stanie kontrolować, kto aktualnie przebywa na terenie posesji oraz daje sygnał nieproszonemu gościowi, że jest on pod obserwacją. Wybór kamery jednak nie należy do najprostszych, tym bardziej jeśli chodzi o osoby, które nie mają pojęcia o systemach monitoringu. Jaka kamera będzie najlepszym rozwiązaniem?

czytaj więcej

Jak zorganizować sprzątanie biur?

2021-12-27

Dbanie o porządek w biurze to podstawa, tym bardziej, jeśli odwiedzają je kontrahenci. Nie zawsze jest jednak czas, aby pracownicy mogli o to wszystko zadbać samodzielnie, dlatego często w większych firmach zatrudnia się ekipy oferujące usługi sprzątania. Znalezienie rzetelnego przedsiębiorstwa niestety nie jest proste, ponieważ problemów nastręczają między innymi kwestie bezpieczeństwa terminowości, czy też umiejętnego czyszczenia specyficznych sprzętów biurowych. Jeśli już uda się wybrać firmę odpowiedzialną za sprzątanie biura, to pozostaje jeszcze kwestia organizacji, aby pracownicy nie przeszkadzali sobie nawzajem. Jak więc zorganizować sprzątanie biura?

czytaj więcej

W jakich godzinach powinna wykonywać swoje usługi porządkowe firma sprzątająca?

2021-12-17

Dobra firma sprzątająca to nie tylko taka, która może oferować atrakcyjne ceny, dysponuje wykwalifikowanymi pracownikami, a do sprzątania używa środków czystości cechujących się wysoką skutecznością. Ważne jest przede wszystkim to, czy oferta danej firmy będzie wpisywać się również w oczekiwania klienta. Pod uwagę należy wziąć częstotliwość wykonywania usług porządkowych oraz godziny, w jakich będą one realizowane. Sprzątanie biur powinno być jak najmniej uciążliwe dla pracowników, jeśli usługi porządkowe wykonywane są w godzinach funkcjonowania firmy.

czytaj więcej

Licencja pracownika ochrony - jak ją zdobyć?

2021-12-10

Zawód ochroniarza to przede wszystkim duża odpowiedzialność za ochraniane mienie oraz życie i zdrowie osób przebywających na danym obszarze. Osoba, która sprawuje funkcję ochroniarza, powinna wyróżniać się odpowiednimi predyspozycjami psychicznymi oraz fizycznymi, a także mieć niezbędne do wykonywania tego zawodu uprawnienia. Jakie są obowiązki pracownika ochrony fizycznej? Jakie kursy należy skończyć, aby uzyskać licencję pracownika ochrony?

czytaj więcej

Jakie obowiązki i prawa ma pracownik ochrony bez licencji?

2021-12-03

Pracownik ochrony ma za zadanie chronić osoby i mienie na danym obiekcie. Jego podstawową powinnością jest zabezpieczenie wybranego obszaru, a także strzeżenie go przed dostępem nieupoważnionych osób, aktami wandalizmu i pożarem oraz wieloma innymi potencjalnie niebezpiecznymi zdarzeniami. Zakres pracownika ochrony uzależniony jest przede wszystkim od posiadanych uprawnień. W tym artykule wyjaśniamy, czym zajmuje się pracownik ochrony fizycznej bez licencji.

czytaj więcej

Dlaczego warto zainwestować w monitoring w domu?

2021-11-19

Bezpieczeństwo ma dla nas wszystkich ogromne znaczenie. Dom powinien być swoistym azylem, który pozwoli odciąć się od świata i odpocząć. W podniesieniu poziomu bezpieczeństwa niezwykle skuteczny okazuje się zestaw do monitoringu. Umieszczone zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku kamery umożliwiają stały wgląd w to, co się dzieje podczas nieobecności domowników. Jakie zalety ma monitoring domu? Dlaczego warto w niego zainwestować?

czytaj więcej

Jakie są procedury dotyczące centrum monitorowania alarmów?

2021-11-15

Usługi monitorowania alarmów stale zyskują na popularności. Niestety wiele miejsc, w których sygnały o zdarzeniach są przetwarzane nie spełnia wymagań dotyczących centrum monitorowania. W związku z tym istnieje ryzyko awarii, przestojów i pomyłek. Najczęstszym powodem takiego stanu rzeczy jest brak analizy zagrożeń oraz planu ciągłości działania. W większości centrów systemów alarmowych, które zostały utworzone po 2000 roku nie ma procedur testowania, awaryjnych, czy też procedur ochrony centrum monitoringu.

czytaj więcej

Co to jest centrum monitorowania alarmów?

2021-11-05

W obecnych czasach trwa nieustanna walka technologiczna, która przekłada się na wiele różnych branż. W tym także na usługi i agencje ochrony, które muszą mierzyć się z bardzo dużą konkurencją na rynku. Cały czas jest niezbędne poszukiwanie nowych i coraz bardziej zaawansowanych rozwiązań, które pozwolą stać się tą najlepszą firmą na rynku. Dlatego też bardzo duży nacisk kładzie się na centrum monitorowania alarmów. Z jednej strony agencje ochrony muszą inwestować środki w rozwój całego systemu, a z drugiej w personel, który będzie odpowiednio wykwalifikowany.

czytaj więcej

Ochrona stała i doraźna - charakterystyka usług

2021-10-29

Zakres usług oferowanych przez firmy ochroniarskie jest bardzo szeroki, jednak spośród wszystkich można wymienić dwie najważniejsza. Mowa tutaj o ochronie fizycznej stałej i doraźnej. Wbrew pozorom różnica pomiędzy nimi jest dosyć duża, ale nie wszyscy wiedzą, na czym ona polega. Zarówno z bezpośredniej ochrony fizycznej stałej, jak i doraźnej korzystają firmy oraz osoby prywatne. Warto jednak nieco bardziej przybliżyć oba zagadnienia i rozwiać wszelkie wątpliwości. Czym więc jest ochrona osób i mienia doraźna oraz stała?

czytaj więcej

Systemy wizyjne w przemyśle - podstawowy element nowoczesnej kontroli

2021-10-22

W obecnych czasach rozwój technologii jest niezwykle dynamiczny i widoczne to jest w wielu różnych branżach. W szczególności w przemyśle, w którym coraz częściej wykorzystywane są systemy wizyjne. Co ciekawe, kamery można wykorzystywać nie tylko do monitoringu pomieszczeń, ale także postępujących procesów produkcyjnych. Dla ich przyspieszenia, optymalizacji, czy zwiększania efektywności oraz opłacalności zaistniała potrzeba zastąpienia ludzkiego wzroku innym, który będzie równie skutecznym. W ten sposób zastosowanie systemów wizyjnych zostało rozbudowane na przykład o funkcję kontroli jakości.

czytaj więcej

Usługi porządkowo-czystościowe - z jakich najczęściej się korzysta?

2021-10-11

Korzystanie z usług porządkowo-czystościowych od pewnego czasu stało się normą nawet w tych mniejszych zakładach pracy. Nic w tym dziwnego, ponieważ jest to rozwiązanie o wiele bardziej ekonomiczne z punktu widzenia przedsiębiorcy. Przede wszystkim nie musi on tworzyć odrębnych stanowisk dla osób, które będą wykonywać prace porządkowo-czystościowe, a więc nie musi co miesiąc płacić pensji takim pracownikom. Ponadto nie musi też planować im pracy, a w razie nieobecności nie ma problemów z realizacją zadań. Zamiast tego może podpisać kontrakt z firmą usługową, która ma w swoim zespole fachowców z odpowiednimi kompetencjami, umiejętnościami i pozwoleniami.

czytaj więcej

Z czego składa się domowy system przeciwpożarowy

2021-10-01

Pożar jest ogromnym zagrożeniem zarówno dla ludzi, jak i dla budynków czy też znajdującego się w nich mienia. Można jednak uchronić dobra oraz zadbać o bezpieczeństwo osób przebywających wewnątrz obiektu, montując niezawodny system przeciwpożarowy. Niestety nadal nie ma wymogów, które nakładałyby na właścicieli nieruchomości konieczność montowania takich rozwiązań w domu. Warto mimo to zadbać o swoją rodzinę, swoje bezpieczeństwo i mienię, wyposażając dom w zabezpieczenia przeciwpożarowe. Nie potrzeba wiele, a można niekiedy uratować swoje życie lub zdrowie. Z czego więc powinien składać się domowy system przeciwpożarowy?

czytaj więcej

Na czym polega audyt bezpieczeństwa

2021-09-17

Każdy właściciel obiektu powinien zadbać o jego prawidłowe zabezpieczenie. W tym celu warto przeprowadzić audyt bezpieczeństwa, który pozwoli wykonać kompleksową analizę zagrożeń i przygotować raport, w którym wyszczególnione zostaną wszystkie uchybienia i niedociągnięcia. Dzięki dobrze przeprowadzonemu audytowi bezpieczeństwa można skutecznie niwelować ryzyko wystąpienia niebezpiecznych sytuacji.

czytaj więcej

Czym jest ochrona doraźna w usługach firm ochroniarskich?

2021-09-03

W obecnych czasach każdy większy, a niekiedy nawet mniejszy obiekt firmowy wymaga kompleksowej ochrony. Bez niej mogłoby dochodzić do licznych kradzieży oraz aktów wandalizmu. Dotyczy to nie tylko instalacji systemów alarmowych, ale także monitoringu i usług firm ochroniarskich w postaci ochrony doraźnej lub stacjonarnej. Z pewnością będąc na koncercie widziałeś ochroniarzy stojących i pilnujących porządku albo widziałeś pracowników ochrony będących obecnymi przy uzupełnianiu pieniędzy w bankomatach. Z pozoru te dwie skrajne usługi zalicza się do jednej - doraźnej bezpośredniej ochrony fizycznej osób i mienia. Na czym ona polega?

czytaj więcej

Jaki system kamer CCTV kupić

2021-08-28

Monitoring niegdyś przeznaczony był tylko dla firm oraz instytucji, ale w obecnych czasach jest coraz częściej stosowany również w prywatnych domach. Systemy monitoringu znacząco podnoszą komfort mieszkańców oraz ich bezpieczeństwo. Dodatkowo pozwalają stale obserwować posesję i teren wokół niej. W jaki sposób zaprojektować monitoring wizyjny, aby spełniał Twoje oczekiwania? Z czego powinien się składać kompletny system monitoringu?

czytaj więcej

Na czym polegają usługi czystościowe

2021-08-20

Profesjonalne usługi porządkowe, bardzo często znajdują swoje zastosowanie na dużych obiektach przemysłowych, jak hale produkcyjne, gdzie dbałość o czystość jest bardzo istotna. Największe przedsiębiorstwa bardzo często korzystają z oferty firm, które w swoich szeregach zatrudniają sztab specjalistów, którzy mogą wykonywać nawet prace na wysokościach. Na czym polegają usługi porządkowo-czystościowe?

czytaj więcej

Jak wybrać system przeciwpożarowy

2021-08-13

Ogień należy do jednych z najgorszych przyczyn utraty mienia przez ludzi. Powoduje on nieodwracalne szkody i dodatkowo zagraża przy tym życiu oraz zdrowiu domowników. Nie tylko otwarty ogień bywa śmiertelnie niebezpieczny i zabójczy. Należy wspomnieć również o tlenku węgla, który nazywany jest czadem i przyczynia się do śmierci wielu osób. Dlatego też każdy budynek powinien zostać wyposażony w system sygnalizacji pożaru oraz urządzenia, które będą zapobiegać tragedii z nim związanej.

czytaj więcej

SSWiN - co to jest i jak działa

2021-08-03

Skrót SSWiN oznacza system sygnalizacji włamania i napadu, który jest jednym z popularnych i uniwersalnych sposobów zabezpieczenia nieruchomości. Kiedy warto z niego skorzystać? Jakie są jego najważniejsze zalety? O czym pamiętać, decydując się na jego montaż? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się więcej na temat systemu sygnalizacji włamania i napadu (SSWiN)!

czytaj więcej

Słownik pojęć branży CCTV

2021-07-20

Współczesne systemy monitoringu i telewizji przemysłowej składają się z zaawansowanych technologicznie, wzajemnie powiązanych ze sobą urządzeń o rozbudowanej funkcjonalności i skomplikowanym działaniu. Nie mniej enigmatyczny może wydawać się język stosowany do opisywania technologii wizyjnych, który roi się od różnego rodzaju skrótów, akronimów i skrótowców. Aby ułatwić poruszanie się w jego meandrach, udostępniamy słowniczek wyjaśniający poszczególne pojęcia. Zapraszamy!

czytaj więcej

Włamanie do mieszkania lub domu - jak się zachować

2021-07-12

Włamanie do mieszkania lub domu jest czymś niewyobrażalnym do momentu, kiedy nie przeżyje się tego na własnej skórze. Trudno się przygotować na taką ewentualność, ponieważ w grę wchodzi ogromny stres. Zawsze warto jednak mieć z tyłu głowy kanon zasad, których przestrzeganie zwiększa bezpieczeństwo i minimalizuje straty.

czytaj więcej

Systemy monitoringu wizyjnego - zastosowanie w przemyśle

2021-06-11

Kluczowym aspektem funkcjonowania zakładów produkcyjnych i przemysłowych jest szczegółowa organizacja procesów, a następnie umiejętne zarządzanie nimi. Niezastąpione wsparcie pod tym względem zapewniają systemy monitoringu wizyjnego, które coraz częściej są stosowane w małych, średnich i dużych zakładach przemysłowych. W jakim celu? W jaki sposób? Jakie korzyści można dzięki nim osiągnąć? Na te i inne pytania związane z użyciem nowoczesnych systemów monitoringu wizyjnego w produkcji odpowiadamy w poniższym artykule.

czytaj więcej

Połączenie nowoczesnych technologii i ochrony fizycznej - gwarancja skutecznego zabezpieczenia

2021-05-28

Cofając się w czasie choćby o kilkanaście lat i przypominając sobie, jak wówczas wyglądała branża ochrony, wyobraźnia jest zdominowana przez obrazy staruszków pilnujących obiektów firm czy użyteczności publicznej. A dziś? Kamery, systemy monitoringu, alarmy, automatyczne rozwiązania i coraz bardziej postępująca minimalizacja roli czynnika ludzkiego. To zasługa przede wszystkim rozwoju nowoczesnych technologii, które stają się dominującym elementem ochrony fizycznej.

czytaj więcej

Z czego się składa system alarmowy

2021-05-26

System alarmowy to coraz powszechniej wykorzystywany mechanizm, dzięki któremu w profesjonalny sposób można zadbać o bezpieczeństwo domowników oraz samego obiektu i zgromadzonego w nim majątku. Czy jednak wiesz, z czego on tak właściwie składa się i na co zwrócić uwagę, podejmując decyzje o zakupie poszczególnych komponentów? Podczas lektury poniższego tekstu zdobędziesz wiedzę o najważniejszych podzespołach systemu alarmowego i o funkcjach, jakie pełnią.

czytaj więcej

Wirtualny obchód - na czym polega i jakie daje korzyści?

2021-05-14

Nowoczesne technologie usprawniają wiele czynności i obniżają ich koszty, czego przykładem są m.in. usługi ochrony nieruchomości. Zamiast drogiego, fizycznego zabezpieczenia budynku warto zainwestować w równie skuteczne, a znacznie tańsze rozwiązania bazujące na zdalnym monitoringu, takie jak m.in. wirtualny obchód. Na czym on polega? Gdzie i w jaki sposób się go używa? Jakie są jego najważniejsze zalety? Poniżej odpowiadamy na te pytania.

czytaj więcej

Monitoring pożarowy - jak działa i na czym polega

2021-05-11

Zabezpieczania przeciwpożarowe to jedne z najważniejszych elementów zapewniających ochronę budynku przed ogniem, które w razie jego zaprószenia wspomagają także akcję gaśniczą. Warto, żeby wśród jego podzespołów znajdował się monitoring pożarowy. Jak on działa i jakie korzyści przynosi jego zastosowanie? Poniżej odpowiadamy na te pytania.

czytaj więcej

Monitoring wizyjny a dane osobowe i RODO - przepisy, o których musisz pamiętać

2021-04-23

Monitoring wizyjny to przydatny system, który podnosi poziom bezpieczeństwa w danym miejscu i pozwala na jego precyzyjną kontrolę. Wiąże się to jednak z naruszeniem prywatności osób podlegających monitoringowi, która jest chroniona odpowiednimi przepisami, potocznie zwanymi RODO, choć nie tylko one kształtują legislację w tym zakresie. W jaki sposób przepisy wpływają na montaż systemu monitoringu wizyjnego? Tego dowiesz się z lektury artykułu.

czytaj więcej

Zastosowanie monitoringu wizyjnego - w jakich miejscach warto z niego korzystać

2021-04-16

Monitoring wizyjny poprawia bezpieczeństwo w dowolnych miejscach i pozwala na ich precyzyjną kontrolę, a w razie potrzeby podejmowanie określonych reakcji w ramach zdalnego systemu lub przez pracowników ochrony. Jego zastosowanie jest bardzo szerokie i obejmuje wiele różnych przestrzeni. Jakich? Na to pytanie odpowiadamy w poniższym artykule, analizując wykorzystanie monitoringu wizyjnego w praktyce.

czytaj więcej

Korzyści z monitoringu wizyjnego w firmie - w jakich miejscach warto z niego korzystać

2021-04-09

Systemy monitoringu są z powodzeniem wdrażane przez instytucje publiczne, klientów indywidualnych oraz przede wszystkim przez małe, średnie i duże przedsiębiorstwa z najróżniejszych branż. Kiedy szczególnie opłaca się zainwestować w CCTV i w jakich sytuacjach obecność kamer jest najpotrzebniejsza. Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w poniższym artykule.

czytaj więcej

Wszystkie aktualności