Doradca handlowy 24h: 603 339 988

Aktualności

Zdalny monitoring CCTV — jak działa?

2024-05-24

W dzisiejszych czasach ochrona osób i mienia staje się coraz ważniejsza. Nowoczesne technologie, takie jak zdalny monitoring CCTV, oferują skuteczne i wydajne rozwiązania w tym zakresie. W tym artykule przybliżymy działanie zdalnego monitoringu i wyjaśnimy, dlaczego warto z niego korzystać.

czytaj więcej

Na czym polega integracja systemów bezpieczeństwa?

2024-05-17

System bezpieczeństwa to na przykład alarm włamaniowy, monitoring CCTV, czy elektroniczna kontrola dostępu. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że systemy te można ze sobą łączyć. Co więcej, można je łączyć także z automatyką domową i tą stosowaną w firmach. Taka integracja stanowi kluczowy element w zapewnieniu ochrony, zwiększeniu komfortu użytkowników, a ponadto przynosi szereg dodatkowych korzyści. W tym artykule przedstawimy te korzyści i podpowiemy, jak łączyć ze sobą różne systemy.

czytaj więcej

Kradzież w pracy — jak zabezpieczyć mienie firmy

2024-05-06

Kradzież w miejscu pracy to poważny problem, który może narazić firmę na straty finansowe, utratę reputacji i spadek morale pracowników. Co pracodawca może zrobić w tym zakresie? W tym artykule omówimy sposoby zabezpieczenia mienia firmy przed kradzieżą.

czytaj więcej

Zabezpieczenie motocykla przed kradzieżą

2024-04-26

Kradzież motocykla to koszmar każdego motocyklisty. Oprócz straty finansowej wiąże się to ze stresem, utrudnieniami w codziennym życiu i utratą ukochanego środka transportu. Na szczęście istnieje wiele skutecznych sposobów, aby uchronić swój motocykl przed złodziejami. W tym artykule je omawiamy.

czytaj więcej

Kamera w windzie — czy monitoring w windzie jest legalny?

2024-04-19

Choć nowe osiedla mieszkaniowe mają zwykle szereg zabezpieczeń chroniących mieszkańców przed działaniem złodziei i wandali, to w starszych budynkach wciąż często dochodzi do zniszczeń. Nieznani sprawcy malują ściany, zbijają lustra w windach i wyłamują drzwi. Administracje osiedli, które borykają się z tymi problemami, podejmują różne działania, aby zredukować poziom zniszczeń i złapać sprawców. Jednym z takich działań jest montaż kamer. Tylko, czy monitoring w kabinie windy jest legalny? Wyjaśniamy. Jak kamera w windzie może pomóc w walce z wandalizmem?

czytaj więcej

Zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą — jakie wybrać?

2024-04-12

Kradzież samochodu to stresujące i kosztowne doświadczenie. Na szczęście istnieje wiele zabezpieczeń antykradzieżowych, które mogą zniechęcić złodziei i chronić Twój pojazd. W tym artykule przedstawimy kilka popularnych typów zabezpieczeń i pomożemy Ci wybrać najlepsze rozwiązanie dla Twoich potrzeb.

czytaj więcej

Monitoring na stacjach benzynowych — dlaczego jest niezbędny?

2024-04-05

Stacje benzynowe to obiekty narażone na różnego rodzaju przestępstwa, m.in. kradzieże, włamania i rozboje. Monitoring wizyjny może znacząco zwiększyć bezpieczeństwo zarówno pracowników, jak i klientów. W tym artykule wyjaśnimy, dlaczego kamery w tym miejscu są niezbędne.

czytaj więcej

Jak zabezpieczyć mieszkanie na parterze przed włamaniem? 

2024-03-28

Mieszkanie na parterze w bloku może być bardziej narażone na włamania niż te na wyższych piętrach. Złodzieje mają łatwiejszy dostęp do okien i drzwi balkonowych, co czyni je potencjalnymi punktami wejścia. Na szczęście istnieje wiele sposobów na zabezpieczenie mieszkania na parterze i zmniejszenie ryzyka włamania. Omawiamy je w tym artykule.

czytaj więcej

Monitoring wizyjny w firmie — korzyści

2024-03-22

Zagrożenia dla biznesu mogą przybrać różne formy — od kradzieży z włamaniem, przez wypadki przy pracy, po nieautoryzowany dostęp do danych firmowych. Jak sobie z tym radzić? Systemy alarmowe, choć ostrzegają o wykrytym niebezpieczeństwie, nie są same w sobie w stanie zapewnić odpowiedniej prewencji — co innego monitoring wizyjny. Dzięki kamerom można szybko zlokalizować potencjalne zagrożenie, ale to nie wszystko. Czy wiesz, że monitoring może również wpłynąć na wzrost wydajności Twoich pracowników? W tym artykule omówimy korzyści jego instalacji w firmie.

czytaj więcej

Plan ochrony obiektu — czym jest i kto go przygotowuje?

2024-03-15

Obiekty o strategicznym znaczeniu dla państwa podlegają obowiązkowej ochronie. Aby była ona skutecznie zarządzana, konieczne jest sporządzenie dla nich planu ochrony obiektu. W tym artykule wyjaśniamy, czym jest taki plan, kto go przygotowuje i jakie obiekty muszą go mieć.

czytaj więcej

Zabezpieczenie kampera — jak uchronić kamper przed kradzieżą

2024-03-08

W wakacyjne miesiące na ulicach można zobaczyć coraz większą liczbę kamperów. Zresztą, wystarczy się rozejrzeć. Coraz więcej firm wynajmujących samochody ma w swojej ofercie tego typu pojazdy. Podróż kamperami daje nowe możliwości odkrywania ciekawych miejsca, a przede wszystkim dużą swobodę. Co zrobić, aby była bezpieczna? Jak podczas wakacji uniknąć włamania do kampera, przyczepy kempingowej i uniknąć kradzieży. Przed czym jeszcze go chronić? Podpowiadamy.

czytaj więcej

Zastosowanie GPS — 9 przykładów zastosowania systemu GPS

2024-03-01

Globalny System Pozycjonowania, znany powszechnie jako GPS, odgrywa kluczową rolę w nawigacji samochodowej i monitorowaniu flot pojazdów. Właściwie, wiele osób nie potrafi wskazać innych zastosowań tego systemu. Tymczasem ułatwia on życie w wielu dziedzinach życia. W tym artykule prezentujemy kilka z nich. Poznaj 9 przykładów zastosowania GPS.

czytaj więcej

Czujki ruchu — rodzaje i zastosowanie

2024-02-23

Możesz je spotkać w systemach oświetlenia, systemach alarmowych, w automatyce domowej i systemach smart home i wielu innych, ale nie zawsze są to te same czujki ruchu. Jakie są ich rodzaje i zastosowanie? Wyjaśniamy w tym artykule.

czytaj więcej

Jak działa kamera fotopułapka na złodzieja?

2024-02-16

Znana do tej pory głównie leśnikom i służbom ochrony przyrody, kamera fotopułapka staje się niezastąpionym narzędziem ochrony dla prywatnych użytkowników. Pomyśl tylko — mieszkasz na 7 piętrze w bloku, w którym czasem psuje się domofon i pozostają otwarte drzwi wejściowe. Włamywacze w tym czasie szabrują piwnice i uciekają z łupem, a gdyby tak mieć tak fotopułapkę? W tym artykule przyjrzymy się jej bliżej, dowiemy się, jak działa i przeanalizujemy, jak można ją wykorzystać.

czytaj więcej

Jakie kamery do monitoringu domu wybrać? 

2024-02-12

Kamera do monitoringu domu to jedno z najskuteczniejszych narzędzi do ochrony mienia i osób w nim przebywających. Jednakże, aby było to łatwe i naprawdę efektywne, potrzebujemy dobrej kamery. Jakie kamery do monitoringu domu sprawdzą się najlepiej? Odpowiadamy.

czytaj więcej

Ochrona stała i doraźna w ochronie osób i mienia

2024-02-02

Zakres usług oferowanych przez firmy ochroniarskie jest bardzo szeroki, jednak spośród wszystkich można wymienić dwie najważniejsze. Mowa tutaj o ochronie fizycznej stałej i doraźnej. Wbrew pozorom różnica pomiędzy nimi jest dosyć duża, ale nie wszyscy wiedzą, na czym ona polega. Zarówno z bezpośredniej ochrony fizycznej stałej, jak i doraźnej korzystają firmy oraz osoby prywatne. Warto jednak nieco bardziej przybliżyć oba zagadnienia i rozwiać wszelkie wątpliwości. Czym więc jest ochrona osób i mienia doraźna oraz stała?

czytaj więcej

Prawa i obowiązki pracownika ochrony bez licencji

2024-01-26

Praca w ochronie wiąże się z wieloma wyzwaniami i dużą odpowiedzialnością. Ochroniarze odgrywają niezwykle istotną rolę w zapewnianiu bezpieczeństwa osób oraz ochronie mienia, często działając w cieniu i bez uznania, realizując różne zadania. To, jakie zadania i w jaki sposób mogą realizować, uzależnione jest od tego, czy mają odpowiednie kwalifikacje. Jeszcze kilka lat temu, część uprawnień nabywali wraz z licencją. Dziś, po zmianach w prawie, licencja już nie obowiązuje. Jakie zatem prawa i obowiązki mają pracownicy ochrony i od czego zależą? Odpowiadamy.

czytaj więcej

Czym są i jak działają zamki szyfrowe? Przewodnik

2024-01-19

W dzisiejszym szybko rozwijającym się świecie technologii, metody zabezpieczania naszych domów, biur czy nawet osobistych przedmiotów, takich jak biżuteria, gotówka, paszport, czy inne ważne dokumenty, ulegają ciągłym zmianom. Jednym z kluczowych elementów tej ewolucji są zamki szyfrowe, które zastępuje tradycyjne zamki na klucze. Te systemy zabezpieczeń oferują zwiększoną ochronę poprzez zastosowanie kodów, kart zbliżeniowych, breloków, a nawet takich technologii, jak biometria. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej, jak działają zamki szyfrowe, jakie są ich typy, w jakich sytuacjach znajdują zastosowanie oraz jakie korzyści i potencjalne wyzwania niosą ze sobą.

czytaj więcej

Jak zabezpieczyć drzwi przed włamaniem - praktyczne porady i rozwiązania

2024-01-12

Bezpieczeństwo naszego domu jest kwestią najwyższej wagi, a jednym z kluczowych elementów jest skuteczna ochrona drzwi przed włamaniem. Statystyki wskazują, że wiele włamań zaczyna się od sforsowania właśnie drzwi, dlatego warto poświęcić uwagę ich zabezpieczeniu. W poniższym artykule przedstawimy praktyczne porady i różne rozwiązania, które pomogą Ci uczynić Twoje drzwi bardziej odporne na próby wtargnięcia.

czytaj więcej

Co może uruchomić alarm w domu?

2024-01-04

Bezpieczeństwo domu staje się coraz ważniejszym aspektem życia współczesnych ludzi. Wzrastająca świadomość zagrożeń sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na zainstalowanie systemów alarmowych w swoich domach. Te zaawansowane systemy są w stanie wykrywać różne czynniki i zdarzenia, które mogą stanowić potencjalne zagrożenie dla mieszkańców. W tym artykule przyjrzymy się temu, co może uruchomić alarm w domu.

czytaj więcej

Środki przymusu bezpośredniego w ochronie osób i mienia — czym są i kiedy pracownik ochrony może ich użyć

2024-01-02

Ochrona osób i mienia to obszar, który wymaga skutecznych narzędzi. Nie wszystkich jednak można używać od razu i w każdym przypadku. Środki przymusu bezpośredniego, choć są w stanie zapobiec wielu tragediom, mogą być używane tylko przez wybrane grupy pracowników ochrony i tylko w szczególnych sytuacjach. W poniższym artykule przyjrzymy się bliżej, czym są te środki, definiując ich znaczenie, zakres użycia, oraz okoliczności, w których ochroniarz może zdecydować się na ich zastosowanie.

czytaj więcej

Jak działa monitoring w sklepach — technologia w służbie bezpieczeństwa handlu detalicznego

2023-12-21

Monitoring w sklepach to nieodłączny element współczesnego handlu detalicznego, który odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa, optymalizacji operacji i poprawie efektywności biznesu. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się bliżej tej technologii, omawiając jej podstawowe zasady, rodzaje systemów oraz korzyści, jakie niesie dla sklepów.

czytaj więcej

Montaż alarmu w domu — czy to się opłaca?

2023-12-15

W dobie wzrastającej liczby włamań i kradzieży coraz więcej osób decyduje się na zainstalowanie systemu alarmowego w swoim domu. Jednak zanim podejmiemy decyzję o montażu alarmu, warto zastanowić się, czy jest to opłacalna inwestycja. W niniejszym artykule przeanalizujemy, czym jest system alarmowy, ile kosztuje jego montaż, jakie korzyści niesie dla mieszkańców, czy samodzielny montaż jest możliwy, oraz komu powierzyć instalację systemu.

czytaj więcej

System DSO — czym jest i jak działa?

2023-12-08

Nasze tempo życia staje się coraz szybsze, a miejsca publiczne stają się coraz bardziej zatłoczone. Jak zadbać o bezpieczeństwo ludzi w takich miejscach? To przecież kwestia najwyższej wagi. Niezależnie od tego, czy jesteś pasażerem na lotnisku, czy pracownikiem w dużym biurowcu, musisz mieć poczucie tego, że ktoś lub coś nad Tobą czuwa i w razie zagrożenia pożarowego, trzęsienia ziemi, czy innego niebezpieczeństwa, zostaniesz o tym odpowiednio wcześnie poinformowany. Właśnie dlatego istnieje system DSO - Dźwiękowy System Ostrzegawczy.

czytaj więcej

Przeglądy przeciwpożarowe — kiedy powinno się je wykonać?

2023-12-01

Bezpieczeństwo przeciwpożarowe budynków to kwestia o fundamentalnym znaczeniu. Każdy właściciel lub administrator budynku ma obowiązek zadbać o sprawność i funkcjonalność instalacji przeciwpożarowych, aby zminimalizować ryzyko pożarów oraz zapewnić ochronę ludzi i mienia. Jednym z kluczowych elementów utrzymania tych instalacji w odpowiednim stanie jest regularne wykonywanie przeglądów przeciwpożarowych. W jaki sposób prawo reguluje częstotliwość tych przeglądów i jakie urządzenia podlegają temu obowiązkowi? Odpowiadamy w tym artykule.

czytaj więcej

Bezpieczeństwo w domu — jak o nie zadbać?

2023-11-24

Bezpieczeństwo w domu jest niezwykle ważne dla każdej rodziny. To w swoim domu czujemy się najbezpieczniej, ale aby to poczucie nie było złudne, warto zadbać o odpowiednie środki ochrony. W artykule tym przedstawimy różne sposoby, dzięki którym możemy zabezpieczyć nasz dom przed zagrożeniami. W tym artykule podpowiadamy, jak można zadbać o to, aby nasz dom był naprawdę bezpieczny.

czytaj więcej

Alarm bezprzewodowy — jak działa i jakie ma zastosowanie

2023-11-17

W dzisiejszych czasach zapewnienie bezpieczeństwa dla swojego domu czy firmy jest sprawą priorytetową. Rozwój technologii przekłada się na coraz bardziej zaawansowane i dostępne rozwiązania, w tym alarmy bezprzewodowe. Ten artykuł przybliży Ci działanie i zastosowanie takich systemów, dzięki czemu będziesz mógł podjąć bardziej świadomą decyzję dotyczącą ochrony swojego mienia.

czytaj więcej

Monitoring placu budowy — na czym polega? 

2023-11-13

Dzięki stałej obserwacji terenu budowy możemy zapewnić jej bezpieczeństwo, a także zadbać o efektywność i jakość prac budowlanych. Nowoczesne technologie, takie jak mobilne wieże monitorujące, umożliwiają skuteczne i precyzyjne prowadzenie monitoringu w takich miejscach. W tym artykule omówimy, jak prowadzić monitoring placu budowy i jakie korzyści niesie ze sobą użycie takiej wieży.

czytaj więcej

Alarm zewnętrzny — jak działa i jaki wybrać?

2023-11-03

Bezpieczeństwo naszego domu czy firmy to jedno z najważniejszych aspektów, o którym powinniśmy pamiętać. Zabezpieczenia, które stosujemy, nie tylko chronią nas przed włamaniami i kradzieżami, ale także dają nam poczucie spokoju i pewności. Jednym z najważniejszych elementów systemu zabezpieczeń jest alarm zewnętrzny. W tym artykule dowiesz się, jak on działa, dlaczego jest ważny oraz jak wybrać odpowiedni system dostosowany do Twoich potrzeb.

czytaj więcej

Czym są i jak działają czujki sejsmiczne w systemach alarmowych?

2023-10-27

W dzisiejszych czasach, gdy bezpieczeństwo budynków staje się coraz większym priorytetem, nowoczesne elektroniczne systemy alarmowe stanowią fundament ochrony przed włamaniami, kradzieżą i innymi zagrożeniami. Choć przez długi czas głównym komponentem takich systemów były czujniki ruchu, to teraz coraz większą popularność zdobywają czujki sejsmiczne. W tym artykule przyjrzymy się bliżej, jak działają te urządzenia, jakie pełnią funkcje oraz gdzie można je zastosować.

czytaj więcej

Jak działa czujnik zalania wodą? - Kluczowe informacje o ochronie przed zalaniem

2023-10-20

Woda jest życiodajnym źródłem, ale może również stanowić ogromne zagrożenie dla naszych domów i mienia. W przypadku zalania wodą każda sekunda ma znaczenie, dlatego kluczowym elementem ochrony przed zalaniem jest szybkie wykrycie wycieku. Mogą Ci pomóc w tym czujniki zalania wodą. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu, jak działają czujnik zalania wodą i dlaczego warto go mieć w każdym domu.

czytaj więcej

Jaki alarm do piwnicy?

2023-10-13

Chcesz zabezpieczyć swój dom kompleksowo i zastanawiasz się, jaki system alarmowy do piwnicy wybrać? Dobrze trafiłeś. W tym artykule podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę, który typ alarmu sprawdzi się tu najlepiej i jakie elementy powinien zawierać.

czytaj więcej

Czujnik otwarcia drzwi — jak działa?

2023-10-06

Wakacyjny wyjazd, urlop za domem, a może po prostu pomieszczenie, do którego dostęp chcemy ograniczyć — to kilka powodów, dla których myślimy o czujnikach otwartych drzwi i okien. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu urządzeniu i dowiemy się, jak działa czujnik otwarcia drzwi. Koniecznie przeczytaj.

czytaj więcej

Zabezpieczenia przeciwpożarowe (ppoż) — jakie wyróżniamy?

2023-09-29

Istnieje wiele potencjalnych sytuacji, w których może dojść do wybuchu pożaru, zwłaszcza w budynkach i obiektach komercyjnych. Pożary mogą mieć katastrofalne skutki, zarówno dla ludzi, jak i mienia. Dlatego warto poznać różne rodzaje zabezpieczeń przeciwpożarowych, jakie można zainstalować w takich budynkach oraz korzyści, jakie przynoszą.

czytaj więcej

Ile kosztuje ochrona domu? Alarmy i ubezpieczenia

2023-09-22

Każdy odpowiedzialny właściciel domu zdaje sobie sprawę, jak istotne jest zabezpieczenie swojego dobytku oraz bezpieczeństwa swoich bliskich. W dzisiejszych czasach, kiedy zagrożenia mogą pojawić się w najmniej spodziewanych momentach, inwestycja w ochronę domu staje się priorytetem. W tym artykule przyjrzymy się bliżej kosztom ochrony domu i różnorodnym metodom, dzięki którym możemy czuć się bezpieczniej w swoim własnym wnętrzu.

czytaj więcej

Obiekty podlegające obowiązkowej ochronie

2023-09-15

W dzisiejszych czasach dużo mówi się o bezpieczeństwie kraju. Temat ten jest bardziej obszerny, niż może Ci się wydawać, bo co tak naprawdę to oznacza? Nie chodzi tu tylko o bezpieczeństwo przed zagrożeniami militarnymi, ale także niemilitarnymi. Bezpieczeństwo państw uzależnione jest przecież od stabilności gospodarczej, ekonomicznej i wielu innych aspektów. Ta utrzymywana jest przez obiekty o strategicznym znaczeniu, dlatego podlegają one obowiązkowej ochronie. O jakie miejsca chodzi? Jak wygląda ich zabezpieczenie? Odpowiadamy.

czytaj więcej

Kradzież na walizkę — na czym polega?

2023-09-08

Technologia rozwija się w różnych dziedzinach i na nasze nieszczęście dobrze wykorzystują ten fakt także złodzieje. Znajdują oni nowe sposoby na popełnianie przestępstw. Jednym z coraz bardziej popularnych sposobów kradzieży samochodów jest tzw. kradzież na walizkę. Choć brzmi to dość niezwykle, jest to metoda wykorzystująca zaawansowane urządzenia elektroniczne, za pomocą których można otworzyć samochód i uruchomić jego silnik. W tym artykule przyjrzymy się bliżej, na czym polega ta metoda, jak działa oraz jak można się przed nią skutecznie zabezpieczyć.

czytaj więcej

Ochrona osiedli mieszkaniowych — na czym polega?

2023-09-01

Z troską o swoje dobra i komfort życia, coraz więcej wspólnot mieszkaniowych decyduje się na wdrożenie kompleksowych rozwiązań ochronnych na terenie swoich osiedli. To nie tylko modny trend, lecz przede wszystkim skuteczny sposób na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców. W poniższym artykule podpowiemy, jak dbać o te aspekty i wyjaśnimy, jak agencja ochrony może przyczynić się do zapewnienia spokoju i bezpieczeństwa.

czytaj więcej

Kamery przemysłowe — zastosowanie i rodzaje

2023-08-28

Kamery przemysłowe, niegdyś narzędzie wykorzystywane głównie w dużych zakładach produkcyjnych i magazynach, stały się obecnie nieodłączną częścią różnych dziedzin życia i wielu branż. Są nie tylko narzędziem ochrony, ale również narzędziem zarządzania i monitorowania różnych procesów. W poniższym artykule przyjrzymy się bliżej temu, czym są kamery przemysłowe, jakie mają zastosowanie oraz jakie są ich rodzaje.

czytaj więcej

Centrum monitorowania alarmów — czym jest i jak działa?

2023-08-18

Coraz większa grupa ludzi jest świadoma tego, jak ważne jest bezpieczeństwo w dzisiejszych czasach i wie, że warto o nie zadbać. Dlatego popularność systemów alarmowych rośnie. Zwiększa się popyt na rozwiązania i usługi oferowane przez agencje ochrony. Te z kolei muszą podążać za panującymi trendami. Między innymi z tego powodu, duży nacisk kładą na centrum monitorowania alarmów. W tym artykule wyjaśnimy, czym ono jest i jakie jest jego znaczenie.

czytaj więcej

Ochrona perymetryczna obiektu — czym jest?

2023-08-11

Kluczowe obiekty, wymagają solidnych zabezpieczeń. Zakłady energetyczne o dużej powierzchni, lotniska, a nawet jednostki wojskowe muszą być chronione podobnie jak biura, magazyny i domy, ale w znacznie większym stopniu. Tu należy chronić teren z każdej możliwej strony, przed każdym możliwym zagrożeniem. Jednym z systemów, które to umożliwia, jest ochrona perymetryczna. W tym artykule postaramy Ci się ją przybliżyć.

czytaj więcej

Wtargnięcie na posesję — co za to grozi?

2023-08-04

Dla Ciebie przekroczenie progu domu oznacza pojawienie się w przestrzeni prywatnej. Ba! Już wejście na teren swojej działki daje Ci większe poczucie bezpieczeństwa i swobody, ale może ono zostać zakłócone przez intruza. Przestępcom niestraszne wysokie płoty, jeśli uznają, że na danej posesji znajduje się coś wartego wtargnięcia. Jednak, czy ich pojawienie się w Twoim ogrodzenie zawsze jest przestępstwem? Jak widzi to prawo? Co za to grozi i jak się przed nim chronić? Podpowiadamy.

czytaj więcej

Czym jest patrol interwencyjny, a czym grupa interwencyjna?

2023-08-01

Patrol interwencyjny oraz grupa interwencyjna są pojęciami często używanymi w branży ochroniarskiej. Oba terminy odnoszą się do zespołów specjalnych jednostek agencji ochrony odpowiedzialnych za szybką reakcję na sytuacje awaryjne lub zagrożenia. Chociaż te terminy są czasami używane zamiennie, istnieje pewna subtelna różnica między nimi. W tym artykule dokładnie omówimy te różnice.

czytaj więcej

Na czym polega ochrona przeciwpożarowa? Przepisy ppoż.

2023-07-24

Przepisy dotyczące bezpieczeństwa pożarowego jasno wskazują, na czym polega ochrona przeciwpożarowa, kto za nią odpowiada i w jaki sposób się ją realizuje. Przybliżamy je w tym artykule i odpowiadamy na te i inne pytania. Koniecznie przeczytaj.

czytaj więcej

Jak działa inteligentny system monitoringu domu?

2023-07-14

Smartphone, smart AGD, smart TV, smart home — początek XXI wieku upływa pod znakiem rozwoju urządzeń typu smart. Nie inaczej jest w dziedzinie ochrony i mienia, gdzie wykorzystuje się zaawansowane oprogramowania do obsługi monitoringu a wraz z nimi kamery typu smart. O ile jednak wiemy, jak funkcje smart wpływają na obsługę telefonu, czy lodówki, o tym, jak działają inteligentne kamery słyszy się niewiele. W tym artykule, postanowiliśmy się przyjrzeć temu, jak działa inteligentny system monitoringu domu.

czytaj więcej

Na czym polega audyt bezpieczeństwa?

2023-07-07

Zabezpieczenia techniczne obiektu, firmowe procedury bezpieczeństwa, systemy informatyczne — to wszystko czasem zawodzi. Być może dlatego, że są wdrożone nieadekwatnie do potencjalnych zagrożeń, a być może dlatego, że jakieś ich elementy zostały pominięte. Właśnie dlatego przydaje się audyt bezpieczeństwa. W tym artykule wyjaśniamy, na czym polega.

czytaj więcej

Jaki alarm do mieszkania w bloku wybrać? Rodzaje alarmów

2023-06-30

Zastanawiasz się, jaki alarm do mieszkania w bloku wybrać? Czy warto inwestować w systemy alarmowe? W dzisiejszym świecie bezpieczeństwo jest na wagę złota, a systemy alarmowe mogą odgrywać kluczową rolę w ochronie naszych domów. Przyjrzyjmy się, dlaczego warto zainstalować alarm w mieszkaniu i jakie są dostępne opcje.

czytaj więcej

Monitoring wizyjny a RODO — co warto wiedzieć?

2023-06-23

Monitoring wizyjny to ważne narzędzie, które pomaga w utrzymaniu bezpieczeństwa i porządku. Jednak jak to się ma do RODO, czyli Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych? Czy możemy swobodnie korzystać z monitoringu, czy są jakieś ograniczenia? Przeanalizujmy to.

czytaj więcej

Monitoring pożarowy - jak działa i na czym polega?

2023-06-16

Nie ma nic złego w powiedzeniu, że "bycie przygotowanym jest połową zwycięstwa". Gdy mówimy o ochronie naszych domów, biur i cennego mienia, monitoring pożarowy gra tutaj kluczową rolę. Przez cały czas czuwa nad bezpieczeństwem, dzięki czemu możemy spać spokojnie. Tylko, jak działa i na czym polega monitoring pożarowy? Wyjaśniamy w tym artykule.

czytaj więcej

Mycie okien na wysokości — zasady bezpieczeństwa

2023-06-02

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak się myje okna na wysokości? A może administrujesz budynkiem, w którym konieczne jest takie mycie i szukasz informacji na jego temat? W tym artykule opowiemy o zasadach bezpieczeństwa, jakich należy przestrzegać w trakcie wykonywania takich prac. Koniecznie przeczytaj.

czytaj więcej

Koniec sieci 3G. Czy moduł GSM w systemie alarmowym przestanie działać?

2023-05-26

Jeżeli jesteś użytkownikiem systemu alarmowego i otrzymujesz powiadomienia o zdarzeniach na swój telefon, możesz wkrótce stracić tę możliwość. Wszystko za sprawą planowanego wyłączenia sieci 3G, do której dostosowane są moduły GSM montowane w systemach alarmowych. Czy ten problem dotyczy także Ciebie? Czy wraz z wyłączeniem sieci część funkcji Twojego alarmu przestanie działać? Wyjaśniamy.

czytaj więcej

SSWiN — jak działa System sygnalizacji włamania i napadu

2023-05-19

System sygnalizacji włamania i napadu to niezbędne rozwiązanie dla każdego, kto dba o swoje bezpieczeństwo i bezpieczeństwo swojego mienia. W dzisiejszych czasach, gdy włamania do domów, mieszkań i innych nieruchomości stają się coraz bardziej powszechne, inwestycja w taki system może okazać się kluczowa. W tym artykule omówimy, czym jest system sygnalizacji włamania i napadu, jak działa i jakie są jego zalety.

czytaj więcej

Z czego składa się system alarmowy?

2023-05-12

O bezpieczeństwo domu, firmy i innego obiektu można dbać na różne sposoby, ale najważniejszą rolę w ochronie osób i mienia odgrywają systemy alarmowe. Czym właściwie jest i z czego się składa system alarmowy? Odpowiadamy.

czytaj więcej

Włamanie do domu lub mieszkania — co robić?

2023-05-05

Budowa, czy zakup nieruchomości wiąże się z wieloma emocjami, z reguły jednak jesteśmy podekscytowani i nie myślimy o zagrożeniach. Włamanie do domu lub mieszkania to ostatnia rzecz, jaka przychodzi nam wówczas do głowy. Tymczasem, jak pokazują policyjne statystyki, z roku na rok, liczba takich zdarzeń rośnie. Co robić, gdy spotka to Ciebie? Jak się zachować? Podpowiadamy.

czytaj więcej

Wideo obchód — na czym polega wirtualny obchód

2023-04-28

Czy zatrudniasz pracowników ochrony fizycznej w firmowym budynku? Nie? A jak duży jest to obiekt? Czy jeden pracownik w ciągu godziny byłby w stanie przemierzyć wszystkie korytarze, aby nadzorować bezpieczeństwo osób i mienia, które znajdują się wewnątrz? Czy ten sam pracownik musiałby patrolować teren zewnętrzny? Nie uważasz, że byłoby to mało efektywne? Wirtualny obchód jest odpowiedzią na takie potrzeby. W tym artykule wyjaśnimy, czym jest i kiedy warto z niego korzystać.

czytaj więcej

Domowy system przeciwpożarowy — z czego się składa?

2023-04-21

Wystarczy chwila nieuwagi. Pozostawiony bez opieki obiad na kuchence gazowej, niedopałek papierosa, a czasem niedomknięte drzwi od kotłowni. Innym razem zwarcie w instalacji elektrycznej, a jeszcze innym razem celowe działanie osób z zewnątrz. Dokładnie tyle potrzeba, aby doszło do wybuchu ognia, który może strawić cały nasz dobytek, a na dodatek spowodować obrażenia ciała lub doprowadzić do większej tragedii. Dlatego też system przeciwpożarowy powinien znaleźć się w każdym domu. W tym artykule wyjaśnimy, z czego się składa domowy system przeciwpożarowy i jak właściwie zadbać o ochronę przed pożarem.

czytaj więcej

Usługi porządkowe - co się w nich zawiera?

2023-04-14

Zastanawiałeś się nad zleceniem usług porządkowych specjalistycznej firmie? Nie masz jednak pewności, czy te usługi są dla Ciebie? Nie wiesz, co zawiera się w takich usługach i czy odpowiadają one Twoim faktycznym potrzebom? W tym artykule wyjaśnimy czym są profesjonalne czynności porządkowe, a także kto i kiedy powinien z nich korzystać.

czytaj więcej

System przeciwpożarowy — czym jest i jak wybrać?

2023-03-31

Ogień potrafi strawić cały dobytek. Zagrożenie pożarowe dotyczy wszystkich bez wyjątku, choć w niektórych miejscach ryzyko wybuchu ognia jest szczególnie duże. Wówczas nietrudno o liczne szkody i straty, przez które ucierpi firma i być może ludzie. Właśnie dlatego Ustawodawca nakłada na właścicieli zarządców różnych obiektów rygorystyczne przepisy przeciwpożarowe. Choć o bezpieczeństwo warto zadbać, niezależnie od wymogów prawa. Czym jest system przeciwpożarowy i jak powinien wyglądać taki system w domu, a jak w firmie? Podpowiadamy.

czytaj więcej

System monitoringu wizyjnego — czym jest i jak działa?

2023-03-24

Monitoring to jedna z form ochrony osób i mienia, której używa się powszechnie na terenie wielu różnych obiektów. Korzystają z niego przedsiębiorcy, administracja publiczna i użytkownicy prywatni. Jednak czym właściwie jest system monitoringu wizyjnego? Czy to tylko kamery i monitory? Czy służy on tylko po to, aby zidentyfikować intruza? W tym artykule odpowiadamy na wszystkie istotne pytania, dotyczące systemu monitoringu.

czytaj więcej

Elektroniczny wizjer do drzwi — jak działa i jakie rodzaje możemy wyróżnić?

2023-03-17

Czasy analogowych rozwiązań odchodzą w zapomnienie, poprawiając jakość codziennych czynności, czasem tak bardzo prozaicznych, jak podgląd tego, co dzieje się po drugiej stronie drzwi wejściowych do mieszkania czy domu. Coraz częściej tradycyjny wizjer optyczny zastępowany jest przez elektroniczny wizjer do drzwi. Jak działa to urządzenie i jakie są jego zalety? Odpowiadamy.

czytaj więcej

System antynapadowy — zalety i zastosowanie

2023-03-10

System antynapadowy czy może raczej alarm napadowy? Jak działa ta forma ochrony osób i mienia? Czy się charakteryzuje i jakie są jej zalety? Kto powinien skorzystać z tego typu zabezpieczenia? W tym artykule udzielamy odpowiedzi na te wszystkie pytania.

czytaj więcej

Przypadki użycia broni przez pracownika ochrony — kiedy jest dozwolone?

2023-03-03

Czy wiesz, że istnieją określone przypadki, w których pracownik ochrony może użyć broni palnej? To nie wszystko! Nie każdy pracownik ochrony fizycznej jest uprawniony do posługiwania się nią. W tym artykule wyjaśniamy, kiedy możliwe jest zastosowanie tego środka przymusu bezpośredniego.

czytaj więcej

System kamer CCTV — czym jest i z czego się składa?

2023-02-24

Czym jest system kamer CCTV? Closed Circuit Television, czyli telewizja w obiegu zamkniętym. Co to takiego? To jedna z nazw, która określa monitoring wizyjny, zwany też telewizją przemysłową lub dozorową. Jej działanie opiera się na rejestracji obrazu z kamer przemysłowych, które instaluje się w celu prowadzenia obserwacji chronionego obiektu. Tylko jak to w zasadzie działa? Na czym to polega? Wyjaśniamy.

czytaj więcej

Monitoring domu jednorodzinnego — czy jest niezbędny?

2023-02-17

Czy monitoring domu jednorodzinnego jest niezbędny? Nie. Jednak czy jest przydatny? Bardzo! W tym artykule wyjaśniamy, dlaczego warto zainwestować w kamery do monitoringu do obserwacji posesji wokół domu. Przyjrzymy się temu, jakie są jego zalety, czy są jakieś wady, na co pozwalają przepisy i jak przebiega jego instalacja. Przeczytaj i przekonaj się, że warto do zamontować.

czytaj więcej

Monitoring w firmie - jakie prawa i obowiązki ma pracodawca?

2023-02-10

Monitoring wizyjny w firmie, czyli w miejscu pracy od lat budzi sporo kontrowersji. To, co wydaje się rutynowym działaniem, mającym na celu ochronę firmowych interesów, może godzić w poszanowanie wartości i godności ludzkiej osób rejestrowanych przez kamery. Jakie prawa i obowiązki ma pracodawca w tym zakresie? Czy faktycznie monitoring narusza ludzkie prawo do wolności? W jakim zakresie monitoring jest dozwolony przez polskie prawo? Odpowiadamy.

czytaj więcej

Bezpośrednia ochrona fizyczna - czym jest i na czym polega?

2023-02-03

Gdy zabezpieczenia techniczne i systemy alarmowe to za mało, warto wesprzeć się bezpośrednią ochroną fizyczną. Gdy chcesz zadbać o bezpieczeństwo mienia i osób znajdujących się na terenie konkretnego obiektu, chronić je przed włamaniem, napadem, kradzieżą, czy aktami wandalizmu, obecność pracownika ochrony to dobre rozwiązanie. Czym jest i na czym polega bezpośrednia ochrona fizyczna?

czytaj więcej

Z czego składa się monitoring wizyjny

2023-01-20

Monitoring wizyjny to bardzo popularne rozwiązanie w zakresie ochrony osób i mienia stosowane w instytucjach finansowych, takich jak placówki bankowe, w zakładach przemysłowych i halach magazynowych. Chętnie korzysta z niego coraz więcej przedsiębiorstw także z innych sektorów. Co sprawia, że się na to decydują? Czym jest, jak działa i z czego składa się monitoring? Odpowiadamy.

czytaj więcej

Monitoring bezprzewodowy — wady i zalety

2023-01-13

Systemy bezprzewodowe cieszą się popularnością, ponieważ ich montaż jest niezwykle prosty, nie wymaga remontów i zwykle jest mniej uciążliwy, a na pewno dużo szybszy niż montaż systemów przewodowych. Nie inaczej jest z kamerami do monitoringu. Wiele osób decyduje się na instalację kamer, które przesyłają obraz za pomocą Wi-Fi właśnie dlatego, że nie muszą rozciągać kabli po całym domu, ale czy na pewno? Czy faktycznie monitoring bez przewodów to same zalety? W tym artykule obalamy mity, wskazujemy wady i zalety takiego rozwiązania. Przeczytaj.

czytaj więcej

Centrala alarmowa - konstrukcja i zastosowanie podstawowego elementu systemu alarmowego

2023-01-06

Centrala alarmowa to serce każdego systemu alarmowego, które używając tego porównania, odpowiada za działanie wielu innych, połączonych narządów. Jej konstrukcja ma istotny wpływ na możliwości działania, a tym samym funkcje. Jakie mogą być to funkcje? Jak działa takie urządzenie? Jak jest zbudowane? Odpowiadamy.

czytaj więcej

Jakie są rodzaje monitoringu wizyjnego?

2022-12-30

Systemu monitoringu wizyjnego zyskują coraz większą popularność nie tylko na użytek przemysłowy, ale także prywatny. Rosnąca skala zdarzeń związanych z włamaniami i kradzieżami sprawia, że osoby prywatne chcą mieć większą kontrolę nad tym, co dzieje się w obrębie ich domu. Systemy monitoringu wizyjnego wydatnie podnoszą komfort życia i bezpieczeństwo domowników. Na rynku dostępnych jest wiele różnych rozwiązań, które charakteryzują się innymi właściwościami. Jakie są dostępne rodzaje systemów wizyjnych? Z jakich elementów składa się monitoring wizyjny?

czytaj więcej

Kradzież z włamaniem - jak zabezpieczyć budynek?

2022-12-23

Włamania i kradzieże są jednymi z najczęściej popełnianych w Polsce przestępstw. Niestety tylko w przypadku co trzeciego tego rodzaju zdarzenia udaje się znaleźć sprawcę. Wniosek jest prosty: zdecydowanie lepiej postawić na skuteczne zabezpieczenie nieruchomości niż zmagać się z konsekwencjami włamania lub kradzieży. Pytanie, jak to zrobić? Odpowiadamy na nie w poniższym artykule.

czytaj więcej

Kiedy monitoring pożarowy jest obowiązkowy?

2022-12-16

Monitoring pożarowy to system zabezpieczeń przeciwpożarowych, który ma na celu usprawnić działania ratownicze realizowane przez straż pożarną, a w szczególności ograniczać potencjalne straty w obiekcie, jakie może spowodować ogień. W części obiektów montaż takie systemu jest obowiązkowy. Jeśli chcesz wiedzieć, w jakich i dlaczego, koniecznie przeczytaj ten artykuł.

czytaj więcej

Ochrona fizyczna obiektów - na czym polega?

2022-12-09

Włamanie, kradzież, dewastacja mienia to potencjalne, niebezpieczne sytuacje, jakie mogą zdarzyć się w każdym obiekcie firmowym, budynku biurowym, czy mieszkalnym. Pomimo różnych zabezpieczeń, ciężko jest ustrzec się przed zmyślnymi działaniami przestępców. Dlatego warto skorzystać z fizycznej ochrony, która skutecznie podnosi poziom bezpieczeństwa. W jaki sposób? Na czym polega ochrona fizyczna obiektów? Odpowiadamy.

czytaj więcej

Kamera termowizyjna — sposób działania i zastosowanie

2022-12-02

Termowizja polega na pomiarze rozkładu temperatur w obszarze widzenia i chociaż technologia ta została opracowana dla wojska, dzisiaj wykorzystuje się ją w różnych obszarach. Między innymi w urządzeniach do zabezpieczenia budynków, takich jak kamery termowizyjne. Ich działanie nie opiera się jednak na żadnej fantastyce, a na świetle podczerwonym, które jest częścią widma elektromagnetycznego. Do czego zatem można wykorzystać tego typu kamery? Jak działają? Odpowiadamy.

czytaj więcej

Czujniki alarmowe - rodzaje i zastosowanie

2022-11-25

Podstawą każdego systemu alarmowego jest centrala alarmowa, która odbiera sygnały z detektorów, zwanych też czujkami i czujnikami i w zależności od konfiguracji przekazuje sygnał do odpowiednich urządzeń, w tym sygnalizatorów i nadajników, a te odbierane są przez skonfigurowanych odbiorców, w tym stację monitorowania alarmów. Jednak, czym w ogóle są czujniki alarmowe? Jakie są ich rodzaje i zastosowanie? Odpowiadamy.

czytaj więcej

Ustawa o ochronie osób i mienia - prawa i ograniczenia pracownika ochrony

2022-11-18

Czy wiesz, że zakres praw i ograniczeń pracownika ochrony osób i mienia jest ściśle regulowany poprzez ustawę o ochronie osób i mienia? Interesuje Cię to, jakie zapisy znajdują się w jej projekcie? Co należy do zadań pracownika ochrony, jakie działania może podejmować, a które z nich nie są dozwolone? W takim razie przeczytaj nasz artykuł. Powiemy w nim jakie są prawa i ograniczenia pracownika ochrony.

czytaj więcej

Czujnik czadu - czym jest i jak działa?

2022-11-11

Korzystasz w domu z pieca na paliwa stałe? A może na gaz? Czy wiesz, że z każdego z nich może ulatniać się tlenek węgla? Jest on bardzo groźny, a do tego niewyczuwalny i niezauważalny przez człowieka, dlatego warto mieć w domu czujnik czadu. Nie wiesz, jak działa, gdzie i jak go zamontować? Podpowiadamy.

czytaj więcej

Dobra kamera do monitoringu w nocy — na co zwrócić uwagę?

2022-11-04

Nie wszystkie kamery nadają się do monitoringu w nocy. Zwykłe kamery nie emitują światła, dlatego praktycznie nie odczytują obrazu w ciemnościach, jeśli już uda im się coś zarejestrować dzięki światłu księżyca lub oddalonych latarni ulicznych, to zwykle obiekt jest nieczytelny i nie można go zidentyfikować. Zatem dobra kamera do monitoringu w nocy, czyli jaka?

czytaj więcej

Pracownik gospodarczy - zakres obowiązków

2022-10-28

Wielu ludzi bez wątpienia zastanawia się, kim jest pracownik gospodarczy i jaki zakres prac wykonuje. Najprościej mówiąc, jest to osoba, która na tym stanowisku zajmuje się utrzymaniem porządku i czystości w określonych przestrzeniach oraz obszarach. Jest to jednak bardzo ogólne określenie, ponieważ zakres czynności, jakie wykonuje pracownik gospodarczy jest bardzo szeroki. Czym jeszcze zajmuje się osoba zatrudniona na tym stanowisku? Do jakich prac może ją oddelegować pracodawca? Jakie są zarobki pracownika gospodarczego?

czytaj więcej

Czym jest mobilny monitoring?

2022-10-21

Agencje ochrony osób i mienia coraz częściej zaczynają inwestować w nowoczesne technologie ochrony fizycznej. Dzięki temu mogą nimi zastąpić człowieka w miejscach trudno dostępnych lub o podwyższonym ryzyku. Jednym ze światowych trendów jest monitoring oraz ochrona dużych obszarów przy pomocy mobilnego monitoringu. Takie rozwiązanie cieszy się stale rosnącą popularnością. Wykorzystanie innowacyjnych i bardzo zaawansowanych technologii pozwala zdalnie monitorować i kontrolować obiekty w otwartej przestrzeni bez konieczności udziału przy tym żadnego pracownika. Zastosowanie mobilnych systemów monitoringu wizyjnego daje nie tylko realne korzyści finansowe, ale także pozwala zachować wysoki poziom bezpieczeństwa.

czytaj więcej

Jak działa alarm przeciwpożarowy?

2022-10-14

Zagwarantowanie bezpieczeństwa pożarowego jest bardzo istotną kwestią oraz częścią obowiązków, jakie spadają na barki właściciela budynku, czy też firmy. Ogień rozprzestrzenia się w błyskawicznym tempie, a wywołać go może tylko jedna mała iskra. Przedsiębiorstwa, które zdecydowały się zainwestować w system przeciwpożarowy, zyskują na tym same korzyści. Warunkiem jest jednak działanie systemu, zgodnie z oczekiwaniami i potrzebami. Przede wszystkim zmniejsza on uszkodzenia budynku, sprzętu, zapasów oraz dokumentów. Najważniejsze jest jednak zagwarantowanie bezpieczeństwa osobom, które przebywają w budynku. Systemy przeciwpożarowe, czujniki dymu i ognia oraz instalacje tryskaczowe, to jedne z najpopularniejszych rozwiązań do ochrony pożarowej.

czytaj więcej

Jak wybrać alarm domowy?

2022-10-07

Alarm domowy jest niezbędnym narzędziem, którego zadaniem jest zagwarantowanie bezpieczeństwa domownikom. Systemy alarmowe znajdują swoje zastosowanie w każdym domu jednorodzinnym. Wybór najlepszego rozwiązania nie jest jednak taki prosty. Powód? Na rynku dostępne są różne zestawy alarmowe, które cechują się innymi właściwościami. Jak więc wybrać najlepszy system alarmowy? Jaki będzie efektywny i jakie są dostępne rodzaje?

czytaj więcej

Jak i czym dbać o tereny zielone wokół firmy?

2022-09-30

Odpowiednia pielęgnacja terenów zielonych wokół firmy nie jest prostym zadaniem. Szczególnie jeśli ma się do czynienia nie tylko z trawnikiem czy krzewami, ale także całą kompozycją, która została starannie zaprojektowana przez architektów. Dbałość o takie tereny wymaga wiedzy i odpowiedniego sprzętu, dzięki czemu otoczenie wokół przedsiębiorstwa będzie pod kompleksową opieką. Niezależnie od tego, czy dana firma oferuje usługi związane z handlem, produkcją, czy dostarczaniem różnego rodzaju rozwiązań, to jej siedziba jest wizytówką marki. Każdy potencjalny kontrahent lub partner biznesowy, udając się na zaplanowane spotkanie, musi pokonać drogę od parkingu do sali konferencyjnej. Dlatego tak istotne jest to, aby prawidłowo zadbać o otoczenie firmy.

czytaj więcej

Ekologiczne usługi sprzątania - jak to wygląda w praktyce?

2022-09-26

Dzisiejszych czasach coraz częściej można słyszeć o negatywnym wpływie człowieka i jego działaniach na środowisko. Globalne ocieplenie, zmiany klimatu i wiele innych sytuacji sprawia, że także i firmy sprzątające stają się bardziej ekologiczne. Ale czy jest to możliwe? Okazuje się, że tak, mimo że zużywa się do sprzątania wody, energii elektrycznej i produktów, którym często daleko jest do miana tych, które wytwarzane są w zgodzie z naturalnym środowiskiem. Poza tym wielu producentów tych produktów używa opakowań wytwarzanych z plastiku. Do tego doliczyć trzeba jeszcze gąbki, mopy, ściereczki i miotły. Czy istnieje więc ekologiczny sposób utrzymania czystości?

czytaj więcej

Kto może mieć dostęp do nagrań z monitoringu?

2022-09-16

Monitoring wizyjny jest niezwykle przydatnym oraz skutecznym rozwiązaniem, mającym na celu zabezpieczenie mienia, a także podnoszenie poziomu bezpieczeństwa ludzi na monitorowanym obszarze. Pozwala on na stałą obserwację terenu lub obiektu oraz szybką reakcję ze strony osoby nadzorującej jego pracę w sytuacji zagrożenia. Dzięki temu można między innymi uratować inne osoby lub mienie przed kradzieżą, a także zminimalizować ewentualne szkody poprzez szybkie powiadomienie odpowiednich służb. Nagrania z kamer bardzo często stają się dowodami w różnych sprawach oraz umożliwiają odnalezienie sprawcy niebezpiecznego zdarzenia. Warto przy tym pamiętać, że nagranie może stanowić dane osobowe, w przypadku gdy nagrana osoba jest możliwa do rozpoznania i zidentyfikowania. Dlatego też nagrania z monitoringu powinny być odpowiednio chronione i przechowywane oraz przekazywane tylko i wyłącznie upoważnionym osobom w określonych sytuacjach. Dzięki temu zminimalizowane zostanie ryzyko udostępnienia danych osobom nieupoważnionym do ich posiadania.

czytaj więcej

Monitoring w bloku a RODO - czy można montować kamery w blokach mieszkaniowych?

2022-09-09

Monitoring to obecnie bardzo popularne rozwiązanie stosowane w celu zapewnienia wyższego poziomu bezpieczeństwa na określonym terenie. System monitoringu wykorzystywany jest między innymi w budynkach użyteczności publicznej, przedsiębiorstwach oraz placówkach edukacyjnych. Kamery można również zauważyć na wielu blokach mieszkalnych i osiedlach. Dzięki temu mieszkańcy mogą poczuć się bezpieczniej, a ich mienie jest dodatkowo chronione. Warto jednak mieć świadomość, że instalacja monitoringu powinna być poprzedzona zgodą odpowiednich osób oraz organów, a także musi spełniać określone wymogi, jakie narzuca prawo. Tylko po spełnieniu wszystkich wymagań montaż monitoringu oraz jego działanie będą w pełni legalne. Ponadto nie będą naruszać podstawowych praw żadnego mieszkańca osiedla i osób postronnych.

czytaj więcej

Jakie są systemy zabezpieczeń stosowane w budynkach publicznych?

2022-09-02

Zagwarantowanie odpowiednich warunków bezpieczeństwa jest podstawowym kryterium, którego spełnienie umożliwia udostępnienie budynku do użytkowania. Nad ochroną obiektów użyteczności publicznej, a także przebywających w nich osób, czuwa wiele różnych i przede wszystkim nowoczesnych systemów alarmowych oraz wczesnego reagowania. Wśród nich można wymienić systemy sygnalizacji przeciwpożarowej i oddymiania, włamania i napadu, a także wykrywacze niebezpiecznych gazów.

czytaj więcej

Jak utrzymać teren zielony wokół firmy?

2022-08-26

Praktycznie każda firma, bez względu na to, czy jest ona większa, czy też mniejsza, dysponuje terenami zielonymi wokół swoich budynków. Tereny zielone w obrębie siedzib wymagają, zresztą podobnie jak wnętrza, utrzymania w czystości oraz porządku. Szczególnie w przypadku trawników, okalających nieruchomości firmowe, pielęgnacja jest bardzo istotną kwestią. Tereny zielone wpływają nie tylko na estetykę otoczenia, ale także na wizerunek przedsiębiorstwa. Ponadto jest obowiązek właściciela, aby kompleksowo zadbać i utrzymać czystość w obrębie firmy. Wymaga to jednak regularnych i cyklicznych zabiegów, aby efekty były widoczne przez cały czas. Jak więc utrzymać tereny zewnętrzne w czystości?

czytaj więcej

Na czym polega ochrona osobista? Czym jest ochrona osobista VIP?

2022-08-19

Najwięcej mówi się o ochronie osób i mienia w aspekcie zabezpieczania domów jednorodzinnych, firm i terenów wokół nich. Warto jednak zająć się zagadnieniem ochrony osobistej, czyli usługi polegającej na zapewnieniu bezpieczeństwa osobom VIP. Jest to rozwiązanie, z którego czasami należy skorzystać. Nie jest ono kierowane tylko do gwiazd i polityków, ale także prywatnych klientów, którzy na przykład boją się o własne życie lub zdrowie, ponieważ są nękani przez stalkerów. Na czym więc polega dokładnie ochrona osobista?

czytaj więcej

Jakie są metody ochrony osób i mienia?

2022-08-12

Ochrona osób i mienia jest to usługa, którą oferują profesjonalne agencje ochrony. Korzystają z niej nie tylko klienci biznesowi, jak mniejsze lub większe firmy, ale także coraz częściej osoby prywatne. Nic w tym dziwnego, gdyż z roku na rok rośnie liczba włamań do mieszkań czy przydomowych warsztatów. Chcąc zadbać o swój majątek zarówno przedsiębiorcy, jak i klienci indywidualni wybierają różne metody zabezpieczenia się przed niepożądanymi gośćmi. Jakie więc są formy ochrony osób i mienia? Co można znaleźć w ofertach agencji ochrony osób i mienia?

czytaj więcej

Co to jest SUFO i jak działa?

2022-08-05

Ochrona osób i mienia jest pojęciem większości ludziom dobrze znanym. Istnieją jednak jeszcze specjalne formacje, których zadaniem jest wewnętrzna ochrona. Dlatego też powstało SUFO, czyli Specjalistyczna Uzbrojona Formacja Ochronna, która w swoich szeregach ma tylko kwalifikowanych pracowników ochrony. Usługa ta dedykowana jest osobom o znacznie wyższych wymaganiach i potrzebach. Czym dokładnie jest SUFO? Jakie pełni funkcje? Jakie przepisy prawa regulują obowiązki SUFO? Kto może tworzyć specjalne jednostki i jakie warunki musi spełnić?

czytaj więcej

Agencja ochrony - jak ją wybrać?

2022-07-29

Bezpieczeństwo własne oraz mienia jest priorytetem dla wielu osób i firm. W dzisiejszych czasach agencje ochrony odgrywają istotną rolę w zapewnieniu ochrony przed różnego rodzaju zagrożeniami. Jednak wybór odpowiedniej agencji ochrony może być trudny, dlatego warto zastanowić się, jakie usługi oferują takie firmy, kim są pracownicy ochrony oraz na co zwrócić uwagę, dokonując wyboru.

czytaj więcej

Z czego składa się sprzątanie osiedli mieszkaniowych?

2022-07-22

Sprzątanie osiedli mieszkaniowych i klatek schodowych to dzisiaj zadania, które zlecane są wyspecjalizowanym firmom sprzątającym. Jak można zaobserwować, na rynku panuje bardzo duża konkurencja, ponieważ co rusz powstają nowe przedsiębiorstwa oferujące swoje usługi sprzątania. Ma to rzecz jasna związek z dużym ruchem w branży nieruchomości, czego skutkiem jest wysoka jakość prowadzonych prac. Warto więc zadać sobie pytanie - z czego składa się sprzątanie osiedli mieszkaniowych? Zazwyczaj dzieli się ono na dwie części - sprzątanie zewnętrzne i wewnętrzne. Niekiedy dochodzą do tego inne dodatkowe usługi.

czytaj więcej

Jak uniknąć włamania do domu?

2022-07-15

Włamanie do domu jest bardzo stresującą sytuacją, której każdy chciałby uniknąć. Niestety nie zawsze jest to możliwe. Ponadto statystyki pokazują, że włamania z kradzieżą do mieszkań i domów stale znajdują się na bardzo wysokim pułapie. Na dodatek ich wykrywalność znajduje się na drugim biegunie, ponieważ tylko mały odsetek sprawców udaje się złapać. Mimo licznych zabezpieczeń zdarza się więc, że mieszkańcy nie uchronią się przed tym przykrym zdarzeniem. Co zrobić, jeśli dojdzie do włamania do mieszkania lub domu? Czy można uzyskać wtedy odszkodowanie?

czytaj więcej

Jak zabezpieczyć dom na czas urlopu?

2022-07-08

W Polsce co roku dochodzi do kilkudziesięciu tysięcy kradzieży z włamaniem. Oznacza to, że mniej więcej co kilka lub kilkanaście minut ktoś gdzieś w kraju pada ofiarą złodzieja. Najczęściej do kradzieży z włamaniem dochodzi w województwie dolnośląskim, mazowieckim i śląskim. Niestety nawet połowa z tych przestępstw nie zostaje wykryta przez policję. Dlatego też warto odpowiednio zabezpieczyć swój dom lub mieszkanie, a w szczególności na czas wyjazdu na urlop. Jak to zrobić? W jakie systemy zainwestować na czas wyjazdu?

czytaj więcej

Czym jest smart home?

2022-07-01

Urządzenia smart już od kilku lat stale pojawiają się w domach i mieszkaniach. Nie powinno to jednak nikogo dziwić. Elementy inteligentnego domu są z roku na rok coraz tańsze i bardziej zaawansowane technologicznie. Inteligentne sprzęty przynoszą wiele korzyści ich użytkownikom. Nie tylko pozwalają zwiększyć bezpieczeństwo domowników, ale także znacznie podnieść komfort życia. Czym jest smart home? Co się na niego składa i jak działa?

czytaj więcej

Czy sprzątanie biura raz w tygodniu wystarczy?

2022-06-24

Eleganckie i czyste biuro jest wizytówką firmy. Zadbane wnętrza dobrze się prezentują, a ład w miejscu pracy sprawia, że staje się ona efektywniejsza i poprawia wydajność pracowników. W wielu przedsiębiorstwach dbaniem o czystość zajmują się profesjonalne firmy sprzątające. Częstym zagadnieniem, które pojawia się w czasie planowania obowiązków podwykonawcy jest częstotliwość realizacji usług. Jak i kiedy sprzątać biuro? Co powinny obejmować prace?

czytaj więcej

Sprzątanie po remoncie - jak to zrobić dobrze?

2022-06-20

Nawet niewielki zakres prac budowlanych prowadzi do powstawania kurzu, pyłu oraz innych zanieczyszczeń. Warto więc przygotować się do wszelkich czynności sprzątających, aby maksymalnie ułatwić sobie to zadanie. W szczególności usuwanie kurzu i pyłu jest bardzo uciążliwe. W jaki sposób poradzić sobie z brudem po remoncie? Jakich narzędzi i akcesoriów użyć do tego celu? Jak zaoszczędzić czas na sprzątaniu po remoncie?

czytaj więcej

Jak działa bezdotykowy przycisk otwierania drzwi?

2022-06-03

Systemy kontroli dostępu wymagają wykorzystania odpowiednich czujników, akcesoriów i weryfikatorów, dzięki którym możliwe jest zapewnienie wysokiego standardu bezpieczeństwa. Stosowane one są między innymi w takich budynkach jak placówki medyczne, czy zakłady przemysłowe. Przyciski bezdotykowe są urządzeniami, które pozwalają nie tylko na wygodne odblokowanie zamka w drzwiach, ale także podnoszą poziom bezpieczeństwa higienicznego w budynkach o różnym przeznaczeniu. Takie rozwiązania umożliwiają ograniczenie rozprzestrzenianie się groźnych wirusów wśród personelu oraz zapewniają płynne działanie systemu kontroli dostępu do wybranych pomieszczeń w obiekcie.

czytaj więcej

Porady od firmy sprzątającej na efektywne sprzątanie mieszkania i domu

2022-05-29

Utrzymanie porządku w domu to dla wielu osób nie lada wyzwanie. Bałagan niekiedy robi się sam, a jego pozbycie wymaga sporo pracy i czasu, a także sił. Można jednak to zadanie sobie znacząco uprościć i zadbać o to, aby dom zawsze był czysty. Wystarczy się do nich zastosować, a utrzymanie czystości nie będzie już tak straszną i ciężką czynnością. Jak to zrobić? Sprawdź nasze porady!

czytaj więcej

Od czego zależą ceny usług sprzątania?

2022-05-20

Dbanie o czystość i jej utrzymanie w biurach, domach, mieszkaniach, czy na halach produkcyjnych to zadanie spędzające sen z powiek właścicielom tych miejsc. Na tym właśnie korzystają profesjonalne firmy sprzątające, które dzięki wykwalifikowanej kadrze pracowników, a także zastosowaniu specjalnych środków czystości oraz maszyn czyszczących, nie mogą narzekać na brak pracy. Zapotrzebowanie na ich usługi stale rośnie, co powoduje liczne dyskusje na temat kosztów, jakie niesie ze sobą wynajęcie wyspecjalizowanej ekipy sprzątającej. Od czego więc zależą ceny usług sprzątania?

czytaj więcej

Sprzątanie pobudowlane - jak wybrać firmę sprzątającą?

2022-05-07

Prace remontowe i budowlane wiążą się nierozerwalnie z dużym i trudnym do usunięcia brudem. Pył, gruz, piach, to tylko część zabrudzeń, z którymi trzeba sobie poradzić. Oczyszczanie powierzchni tak zanieczyszczonych zabiera bardzo dużo czasu i jest szczególnie trudne w przypadku, gdy nie posiada się odpowiedniego sprzętu do tego. Dlatego też bardzo dobrym rozwiązaniem jest zatrudnienie profesjonalnej firmy sprzątającej, która oferuje usługi sprzątania pobudowlanego. Jak taką wybrać? Ile kosztują takie usługi? Co powinno się w nich zawierać?

czytaj więcej

Sprzątanie apartamentów przez profesjonalne firmy

2022-04-22

Posiadanie wygodnego i przestronnego apartamentu to dla wielu osób niezwykle duża przyjemność. Niestety praca, zajęcia sportowe, czy obowiązki związane z wychowywanie dzieci zajmują znaczącą ilość czasu w ciągu dnia. Przez to też trudno zadbać o należyty porządek w apartamencie. Nawet zwykłe odkurzanie w dużych wnętrzach to minimum kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt minut żmudnej pracy. Rozwiązaniem na ten problem jest zatrudnienie profesjonalnej firmy sprzątającej, której pracownicy zadbają o idealny porządek.

czytaj więcej

Czy dezynfekcja i ozonowanie to skuteczna ochrona przed bakteriami i wirusami?

2022-04-15

Początek wiosny jest idealnym czasem na robienie porządków. Warto wtedy zadbać nie tylko o czyste okna i dywany, ale także o odkażenie domów i miejsc pracy z wirusów oraz bakterii mających negatywny wpływ na zdrowie. Jak efektywnie dezynfekować pomieszczenia? Najlepszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy fachowców, którzy przeprowadzają dezynfekcję i ozonowanie pomieszczeń przy pomocy specjalistycznych urządzeń oraz środków popartych wiedzą praktyczną. Niestety w ostatnim czasie nie tylko wiosna skłania ludzi do przeprowadzania takich działań, ale także koronawirus, który szaleje na całym świecie.

czytaj więcej

Jakie są rodzaje kamer do monitoringu domu?

2022-03-27

Obecnie kamery, które są stosowane w systemach monitoringu to niezwykle rozwinięte technologicznie urządzenia. Są one wielozadaniowe, praktyczne i co najważniejsze - również wandaloodporne. Nikogo więc nie powinna zaskakiwać wysoka jakość nagrywanego obrazu, który często jest w formie HD, Full HD, a nawet UltraHD. W dzisiejszych czasach szczególnie docenia się sprzęt o szerokim zakresie pola widzenia, co umożliwia pokrycie znacznej powierzchni. Ponadto wiele kamer umożliwia nagrywanie w wysokiej jakości obrazu także w nocy. Na rynku można znaleźć szeroką gamę rozwiązań, które z powodzeniem mogą być stosowane w domu i firmach. Jakie rodzaje kamer do monitoringu wizyjnego można znaleźć?

czytaj więcej

Jak wybrać sprzęt czyszczący dla firmy sprzątającej?

2022-03-19

Zainteresowanie usługami firm sprzątających z roku na rok rośnie, co powoduje, że na rynku można zaobserwować coraz więcej przedsiębiorstw tego typu. Ich oferty kierowane są zarówno do osób prywatnych, jak i do podmiotów biznesowych. Samo otwarcie profesjonalnej firmy sprzątającej to jednak nie wszystko. Do świadczenia wysokiej jakości usług niezbędnych jest niezawodny sprzęt, który powinien być dopasowany między innymi do oferty usług, jak i grupy docelowej. Oczywiście, można działalność oprzeć na podstawowym wyposażeniu, jednak z biegiem czasu i rozwoju firmy niezbędne będzie zaopatrzenie się w urządzenia wyższej klasy. Bez odpowiednich maszyn czyszczących trudno jest odnieść sukces w tej branży i zdobywać nowych klientów. Jak wyposażenie firmy sprzątającej to podstawa? Jak w ogóle zacząć w tej branży?

czytaj więcej

Jak firmy sprzątające przeprowadzją dezynfekcję biur?

2022-02-20

Sprzątanie biur w dobie pandemii w przypadku wielu firm sprzątających wymusiło pewną reorganizację pracy. Dotychczasowe standardy, które były związane z zachowaniem czystości w wielu placówkach musiały zostać zmienione ze względu na koronawirusa. W dzisiejszych czasach podstawą funkcjonowania pomieszczeń biurowych jest zagwarantowanie jak najwyższego poziomu higieny, zgodnie z odgórnie narzuconym reżimem sanitarnym. Obowiązek utrzymania czystości spadnie więc na wiele profesjonalnych firm sprzątających, ponieważ wzrośnie także zapotrzebowanie na tego typu usługi. Jak w dzisiejszych czasach firmy dezynfekują biura?

czytaj więcej

Profesjonalna firma sprzątająca - dlaczego warto podjąć z nią współpracę

2022-02-04

Utrzymanie czystości, w szczególności w dużych budynkach, może niekiedy okazać się trudnym zadaniem. Dlatego też coraz większa popularnością zaczynają się cieszyć usługi porządkowe, które świadczą profesjonalne firmy sprzątające. Podjęcie współpracy z taką ekipa pozwala czerpać wiele korzyści dla usługodawcy, zarówno pod względem ekonomicznym, jak i organizacyjnym. Dlaczego więc warto zatrudnić firmę sprzątającą?

czytaj więcej

Firma sprzątająca - co należy do jej obowiązków?

2022-01-25

Na rynku usług można znaleźć coraz więcej ofert firm sprzątających. Spowodowane to jest przede wszystkim zapotrzebowaniem na tego typu usługi, z których najczęściej korzystają większe przedsiębiorstwa. Ponadto profesjonalne firmy sprzątające zaczynają oferować coraz bardziej kompleksową obsługę swoich klientów, wychodząc tym samym naprzeciw ich zapotrzebowaniom. W ten sposób przejmują one na siebie więcej obowiązków, niż tylko odkurzanie biur, mycie podłóg, czy opróżnianie koszy na śmieci.

czytaj więcej

Jak zorganizować sprzątanie biur?

2021-12-27

Dbanie o porządek w biurze to podstawa, tym bardziej, jeśli odwiedzają je kontrahenci. Nie zawsze jest jednak czas, aby pracownicy mogli o to wszystko zadbać samodzielnie, dlatego często w większych firmach zatrudnia się ekipy oferujące usługi sprzątania. Znalezienie rzetelnego przedsiębiorstwa niestety nie jest proste, ponieważ problemów nastręczają między innymi kwestie bezpieczeństwa terminowości, czy też umiejętnego czyszczenia specyficznych sprzętów biurowych. Jeśli już uda się wybrać firmę odpowiedzialną za sprzątanie biura, to pozostaje jeszcze kwestia organizacji, aby pracownicy nie przeszkadzali sobie nawzajem. Jak więc zorganizować sprzątanie biura?

czytaj więcej

W jakich godzinach powinna wykonywać swoje usługi porządkowe firma sprzątająca?

2021-12-17

Dobra firma sprzątająca to nie tylko taka, która może oferować atrakcyjne ceny, dysponuje wykwalifikowanymi pracownikami, a do sprzątania używa środków czystości cechujących się wysoką skutecznością. Ważne jest przede wszystkim to, czy oferta danej firmy będzie wpisywać się również w oczekiwania klienta. Pod uwagę należy wziąć częstotliwość wykonywania usług porządkowych oraz godziny, w jakich będą one realizowane. Sprzątanie biur powinno być jak najmniej uciążliwe dla pracowników, jeśli usługi porządkowe wykonywane są w godzinach funkcjonowania firmy.

czytaj więcej

Dlaczego warto zainwestować w monitoring w domu?

2021-11-19

Bezpieczeństwo ma dla nas wszystkich ogromne znaczenie. Dom powinien być swoistym azylem, który pozwoli odciąć się od świata i odpocząć. W podniesieniu poziomu bezpieczeństwa niezwykle skuteczny okazuje się zestaw do monitoringu. Umieszczone zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku kamery umożliwiają stały wgląd w to, co się dzieje podczas nieobecności domowników. Jakie zalety ma monitoring domu? Dlaczego warto w niego zainwestować?

czytaj więcej

Jakie są procedury dotyczące centrum monitorowania alarmów?

2021-11-15

Usługi monitorowania alarmów stale zyskują na popularności. Niestety wiele miejsc, w których sygnały o zdarzeniach są przetwarzane nie spełnia wymagań dotyczących centrum monitorowania. W związku z tym istnieje ryzyko awarii, przestojów i pomyłek. Najczęstszym powodem takiego stanu rzeczy jest brak analizy zagrożeń oraz planu ciągłości działania. W większości centrów systemów alarmowych, które zostały utworzone po 2000 roku nie ma procedur testowania, awaryjnych, czy też procedur ochrony centrum monitoringu.

czytaj więcej

Systemy wizyjne w przemyśle - podstawowy element nowoczesnej kontroli

2021-10-22

W obecnych czasach rozwój technologii jest niezwykle dynamiczny i widoczne to jest w wielu różnych branżach. W szczególności w przemyśle, w którym coraz częściej wykorzystywane są systemy wizyjne. Co ciekawe, kamery można wykorzystywać nie tylko do monitoringu pomieszczeń, ale także postępujących procesów produkcyjnych. Dla ich przyspieszenia, optymalizacji, czy zwiększania efektywności oraz opłacalności zaistniała potrzeba zastąpienia ludzkiego wzroku innym, który będzie równie skutecznym. W ten sposób zastosowanie systemów wizyjnych zostało rozbudowane na przykład o funkcję kontroli jakości.

czytaj więcej

Usługi porządkowo-czystościowe - z jakich najczęściej się korzysta?

2021-10-11

Korzystanie z usług porządkowo-czystościowych od pewnego czasu stało się normą nawet w tych mniejszych zakładach pracy. Nic w tym dziwnego, ponieważ jest to rozwiązanie o wiele bardziej ekonomiczne z punktu widzenia przedsiębiorcy. Przede wszystkim nie musi on tworzyć odrębnych stanowisk dla osób, które będą wykonywać prace porządkowo-czystościowe, a więc nie musi co miesiąc płacić pensji takim pracownikom. Ponadto nie musi też planować im pracy, a w razie nieobecności nie ma problemów z realizacją zadań. Zamiast tego może podpisać kontrakt z firmą usługową, która ma w swoim zespole fachowców z odpowiednimi kompetencjami, umiejętnościami i pozwoleniami.

czytaj więcej

Czym jest ochrona doraźna w usługach firm ochroniarskich?

2021-09-03

W obecnych czasach każdy większy, a niekiedy nawet mniejszy obiekt firmowy wymaga kompleksowej ochrony. Bez niej mogłoby dochodzić do licznych kradzieży oraz aktów wandalizmu. Dotyczy to nie tylko instalacji systemów alarmowych, ale także monitoringu i usług firm ochroniarskich w postaci ochrony doraźnej lub stacjonarnej. Z pewnością będąc na koncercie widziałeś ochroniarzy stojących i pilnujących porządku albo widziałeś pracowników ochrony będących obecnymi przy uzupełnianiu pieniędzy w bankomatach. Z pozoru te dwie skrajne usługi zalicza się do jednej - doraźnej bezpośredniej ochrony fizycznej osób i mienia. Na czym ona polega?

czytaj więcej

Jaki system kamer CCTV kupić

2021-08-28

Monitoring niegdyś przeznaczony był tylko dla firm oraz instytucji, ale w obecnych czasach jest coraz częściej stosowany również w prywatnych domach. Systemy monitoringu znacząco podnoszą komfort mieszkańców oraz ich bezpieczeństwo. Dodatkowo pozwalają stale obserwować posesję i teren wokół niej. W jaki sposób zaprojektować monitoring wizyjny, aby spełniał Twoje oczekiwania? Z czego powinien się składać kompletny system monitoringu?

czytaj więcej

Na czym polegają usługi czystościowe

2021-08-20

Profesjonalne usługi porządkowe, bardzo często znajdują swoje zastosowanie na dużych obiektach przemysłowych, jak hale produkcyjne, gdzie dbałość o czystość jest bardzo istotna. Największe przedsiębiorstwa bardzo często korzystają z oferty firm, które w swoich szeregach zatrudniają sztab specjalistów, którzy mogą wykonywać nawet prace na wysokościach. Na czym polegają usługi porządkowo-czystościowe?

czytaj więcej

Słownik pojęć branży CCTV

2021-07-20

Współczesne systemy monitoringu i telewizji przemysłowej składają się z zaawansowanych technologicznie, wzajemnie powiązanych ze sobą urządzeń o rozbudowanej funkcjonalności i skomplikowanym działaniu. Nie mniej enigmatyczny może wydawać się język stosowany do opisywania technologii wizyjnych, który roi się od różnego rodzaju skrótów, akronimów i skrótowców. Aby ułatwić poruszanie się w jego meandrach, udostępniamy słowniczek wyjaśniający poszczególne pojęcia. Zapraszamy!

czytaj więcej

Systemy monitoringu wizyjnego - zastosowanie w przemyśle

2021-06-11

Kluczowym aspektem funkcjonowania zakładów produkcyjnych i przemysłowych jest szczegółowa organizacja procesów, a następnie umiejętne zarządzanie nimi. Niezastąpione wsparcie pod tym względem zapewniają systemy monitoringu wizyjnego, które coraz częściej są stosowane w małych, średnich i dużych zakładach przemysłowych. W jakim celu? W jaki sposób? Jakie korzyści można dzięki nim osiągnąć? Na te i inne pytania związane z użyciem nowoczesnych systemów monitoringu wizyjnego w produkcji odpowiadamy w poniższym artykule.

czytaj więcej

Połączenie nowoczesnych technologii i ochrony fizycznej - gwarancja skutecznego zabezpieczenia

2021-05-28

Cofając się w czasie choćby o kilkanaście lat i przypominając sobie, jak wówczas wyglądała branża ochrony, wyobraźnia jest zdominowana przez obrazy staruszków pilnujących obiektów firm czy użyteczności publicznej. A dziś? Kamery, systemy monitoringu, alarmy, automatyczne rozwiązania i coraz bardziej postępująca minimalizacja roli czynnika ludzkiego. To zasługa przede wszystkim rozwoju nowoczesnych technologii, które stają się dominującym elementem ochrony fizycznej.

czytaj więcej

Zastosowanie monitoringu wizyjnego - w jakich miejscach warto z niego korzystać

2021-04-16

Monitoring wizyjny poprawia bezpieczeństwo w dowolnych miejscach i pozwala na ich precyzyjną kontrolę, a w razie potrzeby podejmowanie określonych reakcji w ramach zdalnego systemu lub przez pracowników ochrony. Jego zastosowanie jest bardzo szerokie i obejmuje wiele różnych przestrzeni. Jakich? Na to pytanie odpowiadamy w poniższym artykule, analizując wykorzystanie monitoringu wizyjnego w praktyce.

czytaj więcej

Wszystkie aktualności