Doradca handlowy 24h: 603 339 988
System antynapadowy czy może raczej alarm napadowy? Jak działa ta forma ochrony osób i mienia? Czy się charakteryzuje i jakie są jej zalety? Kto powinien skorzystać z tego typu zabezpieczenia? W tym artykule udzielamy odpowiedzi na te wszystkie pytania.
System antynapadowy to bardzo prosty system zabezpieczeń, stosowany w celu ochrony osób i mienia, przebywających na terenie danego obiektu. Jego budowa jest bardzo prosta, żeby nie powiedzieć, że w ogóle nie wymaga rozciągania żadnych kabli i montowania wielu urządzeń, tak jak ma to miejsce w przypadku systemów alarmowych i monitoringu wizyjnego. Na ten system, zwany też alarmem napadowym, składa się jedynie:
● pilot bądź piloty antynapadowe na breloku albo przycisk, bądź przyciski napadowe montowane w budynku (jedne i drugie urządzenia służą do wezwania pomocy w sytuacji zagrożenie życia lub zdrowia osób albo mienia w ochranianym obiekcie);
● moduł monitorujący, który jest przekaźnikiem sygnału radiowego między pilotem a systemem agencji ochrony.
Zasada działania alarmu napadowego jest bardzo prosta, po naciśnięciu przycisku, czy to na pilocie, czy tego umieszczonego w budynku, za pomocą radiolinii antynapadowej, którą wykorzystują te urządzenia, przesyłany jest sygnał do pracowników agencji ochrony, z którą mamy podpisaną umowę. W tym miejscu należy dodać, że monitorowanie sygnałów alarmowych pochodzących z tego, jak i z innych systemów, które znajdują się w naszej ofercie, możliwe jest w ramach usługi opłacanej abonamentowo. Pracownicy agencji po otrzymaniu sygnału z alarmu napadowego, wysyłają na miejsce patrol interwencyjny, którego celem jest powstrzymanie napastnika przed kontynuacją napadu.
Niewielkie urządzenie, jakim jest pilot antynapadowy lub przycisk zainstalowany na ścianie, pod biurkiem, w szafce, za drzwiami, czy gdziekolwiek indziej, znajduje zastosowanie w prywatnych domach, firmach i innych obiektach, a wszystko dzięki jego licznym zaletom.
Po pierwsze, pilot antynapadowy możesz nosić w kieszeni, dzięki czemu niezależnie od miejsca na terenie obiektu, w którym się znajdujesz, możesz otrzymać wsparcie. Jego zasięg uzależniony jest od modelu, ale może wynosić nawet kilkaset metrów od urządzenia monitorującego.
Po drugie, montaż przycisków antynapadowych, modułu monitorującego i konfiguracja pilotów odbywa się w krótkim czasie. Ponadto nie ma konieczności wiercenia, prowadzenia kabli po domu, a co za tym idzie konieczności jego remontu.
Po trzecie, alarm napadowy jest o wiele tańszy od systemów alarmowych czy monitoringu wizyjnego i może działać bez nich.
Kolejną zaletą jest fakt, że naciśnięcie przycisku czy to na pilocie, czy na urządzeniu zamontowanym w obiekcie, wyzwalana natychmiastowy sygnał alarmowy, przez co wsparcie przybywa na miejsce nawet w kilka minut.
Chociaż celem inwestycji w alarm napadowy jest chęć ochrony zdrowia i życia, a także mienia przed napastnikami z zewnątrz, to można go wykorzystywać także do innych celów, związanych z naszym bezpieczeństwem. Taki alarm może posłużyć do wezwania pomocy w przypadku wybuchu pożaru, próbie kradzieży, czy wypadku. To właśnie ze względu na liczne zastosowania i zalety, korzystają z niego chętnie nie tylko osoby ochraniane, ale również pracownicy ochrony fizycznej.
Być może znasz motyw powtarzany często w filmach kryminalnych, w którym napadnięta w banku kasjerka, wciska przycisk umieszczony pod blatem swojego biurka, a po kilku minutach pojawia się wewnątrz ochrona i policja. Właśnie w ten sposób działa alarm napadowy. Chociaż gwoli ścisłości, policja nie pojawia się od razu a po wezwaniu jej przez pracowników ochrony fizycznej. Niemniej jednak nie tylko banki chętnie korzystają z tego rozwiązania.
Piloty i przyciski antynapadowe to świetne urządzenia dla:
● kasjerek w sklepach,
● pracowników patrolujących obiekty handlowe, magazynowe, przemysłowe,
● użytkowników ww. obiektów,
● pracowników instytucji finansowych i ubezpieczeniowych, którzy przechowują w lokalach gotówkę,
● mieszkańców prywatnych domów, którzy troszczą się o bezpieczeństwo swoich bliskich i pozostawionego w domach mienia,
● wielu innych użytkowników prywatnych i przedsiębiorców.
Alarm napadowy nie zastąpi systemu alarmowego, czy monitoringu, ale może być świetną alternatywą dla tych rozwiązań wszędzie tam, gdzie ich użycie nie jest możliwe. Jednakże my polecamy stosowanie systemu z użyciem przycisków antynapadowych również w takich miejscach, w których system alarmowy i monitoring działa.
Możliwość natychmiastowego wezwania patrolu interwencyjnego za pomocą wciśnięcia jednego przycisku jest w końcu bezpośrednim działaniem zmierzającym do ochrony życia i zdrowia. Poza tym osoba nosząca przy sobie taki pilot, może wezwać pomoc jeszcze zanim zareagują systemy alarmowe, czy też pracownicy centrum monitoringu. Stąd też niezależnie od tego, czy obiekt wyposażony jest w inny alarm i nadzór wideo, czy też nie, alarm napadowy może okazać się realnym wsparciem dla zagrożonych osób i mienia.
Jak widzisz, istnieje wiele miejsc, w których można zastosować system antynapadowy, jak i wiele różnych sytuacji, w których można go wykorzystać — nie musi to być napad. Zagrożenie pożarem, kradzieżą, czy wypadki zdarzają się prawdopodobnie dużo częściej, a mając przy sobie pilot antynapadowy, można bardzo szybko otrzymać pomoc. Dlatego skontaktuj się z nami, a wyposażymy Cię w taki system.